Czy złożyć deklarację podatkową

Kupiłem dom pod miastem. Wiem, że w związku z tym ciążą na mnie obowiązki podatkowe. Czy powinienem złożyć deklarację lub informację podatkową?

Czy podatek zapłacić od razu po zakupie

Po zakupie mieszkania złożyłem informację na podatek od nieruchomości. Jakie jeszcze obowiązki na mnie ciążą? Czy po złożeniu informacji powinienem od razu zapłacić podatek w wykazanej w formularzu wysokości?

Czy o nabyciu informować gminę

Mieszkam obecnie w miejscowości podkrakowskiej, ale kupiłem mieszkanie w centrum Krakowa. Czy muszę złożyć informację na podatek od nieruchomości w swojej gminie?

Czy złożyć informację po nowym roku

Wybudowałem w tym roku dom. Budowa została formalnie zakończona, a ja się wprowadziłem. Czy informację o nieruchomości powinienem złożyć dopiero po nowym roku?

Czy nabycie z rynku wtórnego korzysta z ulgi

Kupiłem mieszkanie na rynku wtórnym. Ile mam czasu na zgłoszenie nieruchomości w gminie? Słyszałem też o tzw. wakacjach podatkowych w podatku od nieruchomości. Czy jako właściciel mieszkania mogę z nich skorzystać?

 Czy w każdej gminie jest inny formularz

Kupiłem pięć działek w różnych gminach. Czy informację na podatek od nieruchomości powinienem złożyć na pięciu formularzach?

 Czy deklarację przesłać po wybudowaniu

Nasza spółka zakończyła w tym miesiącu budowę budynku. Za tydzień rozpocznie się przeprowadzka. Czy musimy złożyć deklarację na podatek od nieruchomości już teraz?

Zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak zgłosić nieruchomość do opodatkowania.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.