Czy urząd określi zabezpieczenie

Podatnik prowadzi działalność gospodarczą. Często nie płaci w terminie należności podatkowych. Obecnie urząd skarbowy prowadzi u niego kontrolę. Chce dokonać zabezpieczenia na majątku. Czy ma do tego prawo?

Czy podatnik wybiera formę zastawu

Od pół roku podatnik nie wpłacał należnych podatków, mimo że osiągał dochody z prowadzonej działalności gospodarczej. Urząd skarbowy podjął decyzję o zabezpieczeniu jego majątku. Czy podatnik może sam wybrać formę tego zabezpieczenia?

Czy jest termin na wygaśnięcie decyzji

Tydzień temu podatniczka otrzymała dokument z urzędu skarbowego, w którym określono zabezpieczenie na jej majątku w wysokości 8 tys. zł. Czy taka decyzja wygasa?

Czy fiskus zajmie nieruchomości

Przedsiębiorca otrzymał decyzję ustalającą wysokość zobowiązania podatkowego. Nie ma jednak środków na zapłatę. Czy urząd skarbowy może zająć na poczet tej należności nieruchomości?

Czy sąd wpisuje hipotekę przymusową

Urząd skarbowy podjął decyzję o zabezpieczeniu nieruchomości podatnika w związku z posiadanymi przez niego zaległościami podatkowymi. Czy hipotekę przymusową wpisze sąd?

Czy podatnik musi podać stan majątku

W czasie kontroli podatkowej urzędnik skarbowy poprosił podatnika o złożenie oświadczenia na temat posiadanego majątku, w tym nieruchomości. Czy urząd może żądać takich danych?

Czy rzeczy ruchome trafią do zastawu

Urząd skarbowy chce zająć dwa samochody podatnika. Ma on bowiem zaległości podatkowe na prawie 45 tys. zł. Czy zastaw skarbowy może obejmować auta?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Co urząd skarbowy może zrobić z majątkiem podatnika
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedz na WSZYSTKIE powyższe pytania