Czy ulgę odliczy rozwodnik

Podatnik od 2007 roku jest rozwiedziony i nie został pozbawiony praw rodzicielskich. Ma 6-letniego syna, na którego nigdy nie odliczał ulgi w zeznaniu. Syn mieszka z matką w Niemczech, a wakacje spędza z ojcem. Czy podatnik może odliczyć ulgę w PIT za 2010 rok oraz uwzględnić odliczenie w korekcie za lata ubiegłe?

Czy opiekun prawny zawsze odliczy całość

Podatniczka jest opiekunem prawnym 16-letniej siostry. W połowie maja siostra wyprowadziła się z domu. Czy w zeznaniu podatkowym można pomniejszyć podatek o kwotę 1112,04 zł?

Czy kontynuacja nauki daje pełną ulgę

Podatnicy utrzymują pełnoletnią córkę, która w lutym 2010 r. ukończyła studia licencjackie, a następnie zdała egzamin i została przyjęta na studia magisterskie, które rozpoczęła od października 2010 r. Czy mimo takiej przerwy w nauce ulga należy się za cały zeszły rok?

Czy emeryt może skorzystać z odliczenia

Podatniczka od marca 2010 r. na podstawie orzeczenia sądowego pełni rolę rodziny zastępczej dla swojego wnuka. Od dwóch lat jest na emeryturze i dotychczas otrzymywała z ZUS PIT-40A. Czy może złożyć zeznanie, w którym odliczy ulgę?

Czy pozbawi ulgi nauka w seminarium

Pełnoletni syn podatniczki rozpoczął w październiku 2010 r. naukę w wyższym seminarium duchownym. Czy w związku z tym nie przysługuje ulga prorodzinna?

Czy rozwód dziecka przywraca ulgę

Córka podatników ma 30 lat. Jest niepełnosprawna i otrzymuje rentę socjalną. W 2001 roku córka wyszła za mąż, a pięć lat później się rozwiodła. Czy podatnikom przysługuje ulga na córkę?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak skorzystać z ulgi prorodzinnej w nietypowych sytuacjach.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.