Czy od umowy użyczenia trzeba zapłacić PCC

Przedsiębiorca na podstawie umowy użyczenia zamierza korzystać z magazynu. Czy umowa użyczenia podlega podatkowi od czynności cywilnoprawnych?

Czy od użyczenia auta nalicza się PIT

Podatnik prowadzący działalność gospodarczą korzysta z samochodu użyczonego od znajomego. Czy powoduje to powstanie przychodu do opodatkowania?

Czy jest amortyzacja użyczonego auta

Podatnik prowadzący działalność gospodarczą użyczył samochód, który jest w trakcie amortyzacji. Czy w okresie użyczenia będzie mógł kontynuować odpisy amortyzacyjne?

Czy od użyczenia od rodzica jest podatek

Podatnik prowadzący działalność gospodarczą korzysta z nieruchomości, która jest własnością jego ojca, na podstawie umowy użyczenia. Czy z tego tytułu będzie musiał zapłacić podatek?

Czy z używaniem lokalu wiąże się przychód

Przedsiębiorcy podpisali umowę użyczenia lokalu w bloku mieszkalnym. Czy taka umowa powoduje powstanie przychodu dla strony użyczającej lokal?

Czy wydatki na mieszkanie są kosztem

Przedsiębiorca zamierza udostępnić do nieodpłatnego użytkowania lokal dla jednego ze swoich pracowników. Czy może ująć w koszty wydatki związane z utrzymaniem tej nieruchomości?

Czy użyczony komputer może być kosztem

Podatnik prowadzący działalność gospodarczą kupił kilka komputerów dla celów tej firmy. Jeden z komputerów użyczył następnie znajomemu. Czy wydatek na ten użyczony komputer można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów z działalności?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jakie skutki podatkowe wiążą się z użyczeniem rzeczy i lokalu.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.