Czy spis trzeba wpisać do księgi podatkowej

Podatniczka pierwszy raz w tym roku musi zamknąć podatkową księgę przychodów i rozchodów. Czy sporządzony remanent musi wpisać do księgi?

Czy remanent można wpisać w jednej pozycji

Przed świętami Bożego Narodzenia podatnik chce w swoim sklepie sporządzić spis z natury. Czy może wpisać go do księgi podatkowej w jednej pozycji?

Czy jest określony termin na wycenę

Pod koniec roku podatnik wyjeżdża za granicę. Zdąży jednak sporządzić spis z natury. Czy przepisy określają termin, w którym należy dokonać wyceny spisu?

Czy zawsze trzeba wyliczyć wskaźnik

Podatniczka dowiedziała się od swojej wspólniczki, że sporządzając spis z natury, musi wyliczyć procentowy wskaźnik kosztów ubocznych zakupu. Czy jest to procedura obowiązkowa?

Czy wiadomo, jak dokonać wyceny

Podatnik zamierza sporządzić spis z natury. Czy przepisy określają zasady, którymi należy się kierować, dokonując wyceny towarów objętych remanentem?

Czy jest zwolnienie z prowadzenia księgi

Podatnik prowadzi małą firmę. Miesiąc temu przeszedł skomplikowaną operację głowy. Nie chcę zamykać działalności, ale prowadzenie podatkowej księgi przychodów i rozchodów sprawia mu problemy. Czy może uzyskać zwolnienie z prowadzenia księgi?

Czy o spisie trzeba powiadomić urząd

Podatnik chce teraz sporządzić remanent. Czy musi zawiadomić o tym urząd skarbowy?

Czy ważna jest osoba sporządzająca spis

O pomoc w sporządzeniu remanentu podatnik poprosił siostrę. Czy musi się ona podpisać pod remanentem?

Czy wyposażenie trzeba wyceniać

Od roku podatnik prowadzi firmę, z której dochody rozlicza na zasadach ogólnych, dokonując wpisów w księdze podatkowej. Dodatkowo chce prowadzić ewidencję wyposażenia. Czy musi dokonać wyceny takiej ewidencji?

W pełnej wersji poznasz odpowiedz na powyższe pytania. Zobacz pełną treść artykułu w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Kiedy i jak sporządzić remanent.