Czy od kredytu z 2010 r. można odliczać odsetki

Na początku 2010 r. podatnikowi udało się zaciągnąć kredyt mieszkaniowy. Czy może w zeznaniu podatkowym odliczyć odsetki od kredytu?

Czy określono końcowy termin odliczenia

Podatnik ma kredyt mieszkaniowy zaciągnięty w 2005 roku. Korzysta z ulgi odsetkowej. Umowa z bankiem obowiązuje do 2022 roku. Chce jednak wcześniej spłacić kredyt. Czy przepisy określają końcowy termin odliczenia?

Czy refinansowanie pozwala na odliczenie

Podatniczka ma bardzo drogi kredyt mieszkaniowy zaciągnięty w 2006 r. W związku z nim od trzech lat korzysta z ulgi odsetkowej. Bank złożył podatniczce korzystną ofertę refinansowania starego kredytu. Czy zachowa ona prawo do odliczania odsetek?

Czy zakup gruntu uprawnia do ulgi

W 2003 roku podatniczka zaciągnęła kredyt na budowę domu. Z pieniędzy z kredytu kupiła działkę i wybudowała nowy dom. Odliczała odsetki od całości kredytu. Ostatnio urząd skarbowy skontrolował jej zeznanie i zakwestionował odliczenie. Czy mogła odliczać odsetki od części kredytu wykorzystanego na zakup działki?

Czy kasa mieszkaniowa pozbawia odliczenia

Małżeństwo w 2004 roku podpisało umowę kredytu mieszkaniowego z kasą mieszkaniową. Kupili nowe mieszkanie i zaczęli odliczać odsetki. Czy odliczają ulgę odsetkową bezprawnie?

Czy odliczenia małżonka mogą wpływać na ulgę

Od kilku lat podatnik korzysta z ulgi odsetkowej w związku z zakupem mieszkania. Na początku tego roku podatnik się ożenił. Żona przed laty wybudowała dom i korzystała z ulgi budowlanej. Czy to prawda, że przez ślub podatnik będzie musiał zaprzestać odliczenia?

Czy po ślubie obowiązuje jeden limit

Małżonkowie kupili mieszkanie na kredyt. Ślub wzięli na początku 2010 r. Czy w ramach ulgi odsetkowej obowiązuje ich jeden limit odliczenia?

To jest tylko część artykułu. W pełnej wersji poznasz odpowiedzi na powyższe pytania. Zobacz pełną treść artykułu w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak skorzystać z ulgi odsetkowej.