Praca dziecka nie pozbawia prawa do odliczenia

autor: Marek Kutarba02.02.2009, 03:00

Jeżeli opodatkowane według skali podatkowej pełnoletnie, uczące się dziecko podatnika zarobiło w 2008 roku nie więcej niż 3088,68 zł, podatnik może odliczyć ulgę prorodzinną.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • sylwia(2009-03-01 23:10) Zgłoś naruszenie 00

    syn uczył się do czerwca po wakacjach podjął pracę i zarobił 5000zł czy mogę odliczyć na niego ulgęprorodzinną za 2008

    Odpowiedz
  • rak(2009-02-02 12:13) Zgłoś naruszenie 00

    prosze o odpowiedz jak jest w koncu z odliczeniem na uczace sie dziecko, ktore prowadzac dzialalnosc gospodarcza w roku 2008 rozliczalo sie ryczatlem - artykul w gaz. prawnej 21/01

    Odpowiedz
  • Roj(2009-02-03 12:59) Zgłoś naruszenie 00

    czy na studiujące zaocznie dorosłe dziecko; które w 2008r krótko pracowało; dostawało stypendium rodzice mogą odliczyć ulgę prorodzinną.

    Odpowiedz
  • ???(2009-02-02 20:15) Zgłoś naruszenie 00

    Jakieś rozdwojenie jażni -"pełnoletnie dziecko". Trzeba się zdecydować , albo dzieko, albo osoba pełnoletnia.

    Odpowiedz
  • KR(2009-02-02 13:28) Zgłoś naruszenie 00

    A przypadek taki: Piętnastoletnie dziecko, właściciel mieszkania, z którego osiągnęło przychód ok. 12 tys. zł za rok 2008 ? Forma rozliczenia – ryczałt ewidencjonowany. ? ...

    Odpowiedz
  • bogr(2009-02-10 23:16) Zgłoś naruszenie 00

    a jesli ja uczylam sie do czerwca 2008 a pozniej podjelam prace w ramach stazu i osiagnelam przychod w wysokosci 3500 to czy moich rodzicow obejmuje jeszcze ulga za to pol roku w ktorym jeszcze bylam uczennica? czy mozna podzielic ulge pro-rodzinna?

    Odpowiedz
  • BASIA N(2009-03-01 23:26) Zgłoś naruszenie 00

    CÓRKA - STUDENTKA PRACOWAŁA W WAKACJE W ANGLI ZAROBIŁA OK 6 TYSIĘCY,CZY PRZYSŁUGUJE MI ULGA PRORODZINNA

    Odpowiedz
  • Stan(2009-03-09 15:45) Zgłoś naruszenie 00

    Czy można wspólnie rozliczyć się wraz z zoną i niepełnoletnim dzieckiem, które miało dochody w wysokości dwóch tysięcy. jeżeli tak to jak to uczynić?

    Odpowiedz