Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Sprawdź jakie zmiany w VAT czekają cię w 2015 roku

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Nieściągalne wierzytelności a zmiany w VAT Zmiany w VAT, które wejdą w życie 1 lipca 2015 roku obejmą także nieściągalne wierzytelności. Dotyczy to dwóch przepisów. Pierwszy to tzw. ulga na złe długi, czyli swoista pomoc dla podatników VAT, którzy nie zapłacili na czas należności. Zmniejszenie kwoty podatku należnego ma w założeniu motywować dłużników do spłaty zaległości w terminie. Skorzystać z ulgi nie można jeśli istnieje opisany w ustawie związek między dłużnikiem, a wierzycielem. Ten przepis zostanie jednak uchylony 1 lipca 2015 roku, dzięki czemu wierzyciele skorzystają z ulgi także w sytuacji, kiedy pieniądze pożyczyli osobom powiązanym.
Nieściągalne wierzytelności a zmiany w VAT Zmiany w VAT, które wejdą w życie 1 lipca 2015 roku obejmą także nieściągalne wierzytelności. Dotyczy to dwóch przepisów. Pierwszy to tzw. ulga na złe długi, czyli swoista pomoc dla podatników VAT, którzy nie zapłacili na czas należności. Zmniejszenie kwoty podatku należnego ma w założeniu motywować dłużników do spłaty zaległości w terminie. Skorzystać z ulgi nie można jeśli istnieje opisany w ustawie związek między dłużnikiem, a wierzycielem. Ten przepis zostanie jednak uchylony 1 lipca 2015 roku, dzięki czemu wierzyciele skorzystają z ulgi także w sytuacji, kiedy pieniądze pożyczyli osobom powiązanym. / ShutterStock

Powiązane

Reklama

Komentarze(2)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • kk
  2015-06-08 19:29:19
  A co z 100% odliczeniem VAT od paliwa?
  0
 • hm
  2015-06-08 22:24:12
  100% odliczenia, owszem. Samochód który posiada 1 rząd siedzeń typu bus.
  0
Reklama
Reklama

Zobacz więcej