Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jednolity plik kontrolny dla wszystkich firm. Jak wykorzystać doświadczenie innych przedsiębiorców?

Sprawdź, jak wykorzystać doświadczenie małych, średnich i dużych firm.
Sprawdź, jak wykorzystać doświadczenie małych, średnich i dużych firm. / ShutterStock


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Powiązane

Komentarze(10)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • jednoosobowa firma
  2017-12-13 17:40:55
  Z uwagi na duże obciążenia ,którym nie jestem w stanie podołać w tym obowiązkowo jednolity plik kontrolny z dniem 31.12.2017 r. likwiduję mikro firmę i przechodzę na utrzymanie państwa.
  0
  pokażodpowiedzi (1)
 • sn
  2017-12-14 13:33:05
  Siedzi dużo urzędasów (630 tys.) i wymyśla nam kłopoty .Oni nie mają pojęcia ,że te firmy w pipidówie ledwo wypełniały papierową książkę przychodów i rozchodów , czego też nie wszyscy umieli. Teraz wymaga się ,aby każdy miał komp. z nowymi programami księgowością elektroniczną (LUDZI E !!!) np. Windows 7,10 za parę tysięcy złotych bo inne nie chodzą, gdzie przychód tych firm od kręcenia śrubek jest ok.1-2 tys. w m-cu - ZUS , najem ,płace , co zostaje ?. Czy to brano pod uwagę. Nie stać tych mikro na specjalistów ekspertów , informatyków , księgowych, do obsługi itp. Szanowne MF i NOWA LEPSZA ZMIANO przecież nie tak miało być z tymi ułatwieniami , od m-cy głoszonymi. Tym się rozwali wiele tych ciułających firm 1-2 osobowych, które dają 60 % zatrudnienia i jest ich ok. 90%. MF informatycy nic nie zrobili ,aby JPK był dostosowany do np. Windows XP, Worda 2000 ,1998r, Visty itp przecież chyba wiedzą jakie w tysiącach szt komp. z programami są używane w małych firmach , czy chcą na siłę administracyjnie nabić kasy tym lobbistom i korpo mlderów USA , aby mieli następne mldy na biedakach ????!!!!.
  0
  pokażodpowiedzi (1)
 • Mikroprzedsiębiorca
  2017-12-14 15:01:29
  Nasze biuro księgowe od nowego roku podwyższa nam opłatę za księgowość o 20%. Mają zwiększone koszty w związku z wprowadzaniem nowych szczegółowych danych na potzreby JPK Jednolitego pliku kontrolnego. Tzn. do tej pory w programie była ksiegowana: skrócona nazwa kontrahenta, NIP, krótki opis faktury. Teraz potrzebują wpisać Pełną nazwę kontrahenta, NIP, dane adresowe - kod, miejscowość, ulica. Tylko to powoduje dużo większy nakład pracy - wzrost o 20% kosztów przerzucone oczywiście na Klienta. PROPOZYCJA DLA MINISTERSTWA FINANSÓW - może w JPK wystarczy wysłać NIP i dane dotyczące faktury, przecież MF ma dostępne dane adresowe po NIP, po co im taka szczegółowość. Przecież i tak w 99,99 % nie wykorzystaja tych informacji podawanych przez podatników, a dla nich to dodatkowa robota
  0
 • sa
  2017-12-15 12:40:49
  Mieli słuchać ludzi, WYBORCÓW jak jest widzicie .... Tak się w końcu przejechał pyszałkowaty AWS i słusznie, krętaccy POparciPSL Myśleli ,że będą stale i długo !. WYBORCY patrzcie i oceniajcie , przede wszystkim myślenie aby nie dać się robić w bambuko.
  3
 • zigzag
  2017-12-23 22:33:58
  Pozamykać kapitalistów i zatrudnić dwa miliony urzędników! I będzie Biurlandia! Dobrobyt bez wyłudzeń VAT! A przepisy tak zaostrzyć, żeby kapitalista pisał codzienny raport szczegółowy ze swoich działań. Jak szaleć to szaleć. Wtedy z UE sami nas wywalą! Jak dobra zmiana to lepsze życie na kredycie!
  0
 • Krystyna
  2017-12-15 16:25:43
  Można do końca 2017r. a ostateczny termin do 7 stycznia 2018r. zrezygnować z bycia płatnikiem VAT-u, jeżeli przychód netto (bez VAT) w 2017r. nie przekroczył 200000zł. Jest to zwolnienie przedmiotowe. Wystarczy w Urzędzie Skarbowym złożyć oświadczenie na druku VAT-Z. Dlatego przedmiotowe, bo niektórzy mali przedsiębiorcy ze względu na podmiot działalności np doradztwo muszą płacić podatek VAT niezależnie od wielkości przychodu(obrotu).
  18
  pokażodpowiedzi (2)
Reklama

Zobacz więcej

image for background

Przejdź do strony głównej