17 marca 2022 r. zostało podpisane rozporządzenie Ministra Finansów przedłużające termin rozliczenia podatku dochodowego od osób prawnych do 30 czerwca – podał resort finansów w czwartkowym komunikacie.

„17 marca 2022 r. zostało podpisane rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie przedłużenia terminów wykonania niektórych obowiązków w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych. Wydłużenie terminów przypadających w 2022 r. dotyczy wszystkich podatników podatku dochodowego od osób prawnych, w tym podatników opodatkowanych ryczałtem od dochodów spółek” – podano w opublikowanym w czwartek komunikacie Ministerstwa Finansów.

Jak wskazano w informacji MF, na podstawie rozporządzenia do 30 czerwca 2022 r., zostały przedłużone terminy na złożenie zeznania o wysokości dochodu (poniesionej straty) i zapłatę podatku (CIT-8, CIT-8AB), na złożenie deklaracji o wysokości osiągniętego dochodu i należnego ryczałtu od dochodów spółek kapitałowych (CIT-8E), a także na wykazanie przychodów, kosztów oraz dochodów z przekształcenia w zeznaniu składanym przez podatników ryczałtu od dochodów spółek. (PAP)

autor: Marek Siudaj