statystyki

Klucz przychodowy oblicza się w ujęciu rocznym

autor: Jolanta Rajewska14.11.2016, 07:37; Aktualizacja: 14.11.2016, 09:02
pieniądze

Spółka uważała, że powinna móc zastosować tzw. klucz przychodowy, czyli ustalić koszty w takim samym stosunku, w jakim pozostają przychody z obu źródeł w ogólnej kwocie przychodówźródło: ShutterStock

Proporcję pozwalającą na przyporządkowanie kosztów do przychodów opodatkowanych i zwolnionych z podatku należy ustalać na podstawie danych z całego roku – orzekł WSA w Bydgoszczy.

Chodziło o producenta papieru, który prowadził działalność w specjalnej strefie ekonomicznej. Spółka zamierzała na terenie SSE wybudować i uruchomić kocioł zasilany biomasą.

Zgodnie z zezwoleniem na prowadzenie działalności na terenie SSE, spółka została zobowiązana do: poniesienia wydatków inwestycyjnych w określonej wysokości i terminie oraz zatrudnienia określonej liczby nowych pracowników.

Spółka spełniła te warunki w listopadzie 2015 r. W efekcie zwolnienie z podatku dochodowego na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o CIT przysługiwało jej dopiero od grudnia 2015 r.


Pozostało jeszcze 73% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane