statystyki

Nie zawsze interes publiczny to interes skarbówki

autor: Agnieszka Pokojska08.11.2016, 19:00
Przesłanką do udzielenia ulgi jest zawsze ważny interes podatnika lub interes publiczny (zgodnie z art. 67a ordynacji podatkowej).

Przesłanką do udzielenia ulgi jest zawsze ważny interes podatnika lub interes publiczny (zgodnie z art. 67a ordynacji podatkowej).źródło: ShutterStock


Przy udzielaniu ulgi w spłacie podatku należy uwzględnić także stopień zawinienia podatnika – orzekł WSA w Warszawie.

To kolejne korzystne rozstrzygnięcie, jakie zapadło z udziałem rzecznika praw obywatelskich w sprawach dotyczących udzielenia ulg polegających zasadniczo na odroczeniu terminu płatności podatku, rozłożeniu płatności na raty lub nawet umorzeniu zaległości podatkowych.

Przesłanką do udzielenia ulgi jest zawsze ważny interes podatnika lub interes publiczny (zgodnie z art. 67a ordynacji podatkowej).

W tym wypadku chodziło o podatniczkę, która straciła prawo do zwolnienia z podatku od spadków i darowizn, bo nie zgłosiła urzędowi skarbowemu w odpowiednim terminie, że odziedziczyła mieszkanie. Powodem tego zaniechania były zaburzenia psychiczne kobiety w związku z rozpoznaną u niej schizofrenią paranoidalną oraz upośledzeniem umysłowym.


Pozostało jeszcze 66% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane