Zakończył się ogólnopolski konkurs Księgowy Roku 2008, którego organizatorami są: INFOR PL, Sage Symfonia oraz Stowarzyszenie Księgowych w Polsce.

Gala finałowa konkursu, odbyła się w EXPO w Warszawie. Tym razem najlepszym księgowym okazał się Andrzej Stempak z Kęt. Zdobywca I miejsca otrzymał prestiżowy tytuł Księgowego Roku 2008 oraz nagrodę pieniężną w wysokości 28 tys. zł, statuetkę, dyplom, nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów i sponsorów. W kolejnej edycji konkursu zwycięzca zasiądzie w Radzie Programowej.

O I miejsce w finale Andrzej Stempak walczył z  Elizą Ceglarek (ze Szczecina), Anną Szczygieł (z Rzeszowa), Małgorzatą Cymek (z Łomży) i Anną Piekutowską (z Łodzi).

Przypomnijmy, że zgodnie z zasadami konkursu spośród wszystkich specjalistów, którzy w tym roku przystąpili do konkursu, wybrano 53 najlepszych uczestników rundy eliminacyjnej, a spośród nich 16 Najlepszych Księgowych Województw. Wyłoniono również finałową piątkę.

W konkursie co roku biorą udział osoby zawodowo zajmujące się rachunkowością i finansami. Są to przede wszystkim dyrektorzy finansowi, kierownicy działów rachunkowości, główni księgowi, doradcy podatkowi, biegli rewidenci, księgowi, konsultanci ds. finansów.

W konkursie od trzech lat udział biorą również studenci, którzy nie ukończyli 26 lat. W tegorocznej edycji najlepsza okazała się Justyna Perz, studentka Uniwersytetu Ekonomicznego i Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Przed Galą Finałową gdzie ogłoszone zostały wyniki odbyła się debata - Rachunkowość niewymierna, czyli kreowanie wartości wirtualnych. Wzięli w niej udział prof. Elżbieta Chojna-Duch - wiceminister finansów, prof. Aldona Kamela-Sowińska, prof. Zbigniew Luty oraz Antoni Kwasiborski.

Z kolei przed debatą miał miejsce wykład prof. Grzegorza Kołodko na temat - Kryzys i świat przyszłości.

LAUREACI KONKURSU KSIĘGOWY ROKU 2008

I miejsce – Andrzej Stempak (Kęty)

II miejsce – Eliza Ceglarek (Szczecin)

III miejsce – Anna Szczygieł (Rzeszów)

IV miejsce – Małgorzata Cymek (Łomża)

V miejsce – Anna Piekutowska (Łódź)

W edycji studenckiej:

Justyna Perz (Uniwersytet Ekonomiczny i Uniwersytet Jagielloński w Krakowie)