statystyki

Pakiet paliwowy przyniósł wzrost sprzedaży ON

autor: Łukasz Zalewski29.09.2016, 07:58; Aktualizacja: 29.09.2016, 09:00
Paliwo

Chodzi o pakiet paliwowy (nowelizacja ustaw o VAT, podatku akcyzowym i prawa energetycznego), który obowiązuje od 1 sierpnia 2016 rźródło: ShutterStock

Popyt na olej napędowy wzrósł w sierpniu tego roku o 16 proc. w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku, a benzyny o 15 proc. To efekt zmiany przepisów podatkowych – twierdzi Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego.

Chodzi o pakiet paliwowy (nowelizacja ustaw o VAT, podatku akcyzowym i prawa energetycznego), który obowiązuje od 1 sierpnia 2016 r. – Pakiet przyniósł oczekiwany skutek i w sierpniu dostawcy paliw działający dotychczas w szarej strefie znacząco ograniczyli działalność na polskim rynku – informuje POPiHN.

Widać to po wzroście sprzedaży hurtowej paliw oraz po znacznym ograniczeniu obrotów zagranicznych terminali zlokalizowanych w pobliżu polskich granic. Według ocen organizacji, przed wprowadzeniem pakietu paliwowego tylko z kierunku niemieckiego dziennie do Polski wjeżdżało około 700 cystern. Obecnie – około 150.

Zmiany wprowadzone w pakiecie paliwowym spowodowały też większy ruch w legalnie działających bazach paliwowych. Pojawili się w nich odbiorcy, którzy wcześniej realizowali swoje zaopatrzenie w paliwo w innych miejscach. Również w bazach odnotowano wzrost sprzedaży o 15 proc.


Pozostało jeszcze 35% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane