statystyki

Nie każda usługa rekreacyjna ze stawką 8 proc.

autor: Jakub Pawłowski21.09.2016, 06:34; Aktualizacja: 24.09.2016, 10:23
bilard

Do wszystkich tych świadczeń stosuje stawkę 8 proc. VAT. Traktuje je bowiem jako usługi związane z działalnością obiektów sportowych (PKWiU 93.11.10.0) lub – w przypadku udostępniania stołów do bilarda – jako związane z rekreacją sportową (PKWiU 93.29.19.0)źródło: ShutterStock

Odpłatne udostępnianie stołów bilardowych nie jest objęte preferencyjnym VAT – uznał dyrektor katowickiej izby. Pytanie zadał powiat zarządzający dużym obiektem sportowym.

Znajdują się w nim m.in. pływalnia, kręgielnia, kort do squasha, stoły bilardowe. Powiat odpłatnie udostępnia te atrakcje mieszkańcom. Pobiera też opłaty za wypożyczenie sprzętu, np. specjalnych butów do kręgli, rakiet do squasha.

Do wszystkich tych świadczeń stosuje stawkę 8 proc. VAT. Traktuje je bowiem jako usługi związane z działalnością obiektów sportowych (PKWiU 93.11.10.0) lub – w przypadku udostępniania stołów do bilarda – jako związane z rekreacją sportową (PKWiU 93.29.19.0).

Stawkę 8 proc. stosuje też do usług wypożyczania sprzętu do gry w kręgle lub squasha. Traktuje je bowiem jako świadczenia pomocnicze, pozostające w ścisłym związku z usługą główną, która powinna być opodatkowana taką samą, preferencyjną stawką VAT. Nikt bowiem nie wypożycza rakiety do squasha, nie planując jednocześnie wejścia na kort – argumentował powiat.


Pozostało jeszcze 42% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane