statystyki

Inkasent zażąda opłaty od wyeksponowanego towaru

autor: Łukasz Zalewski15.09.2016, 07:31; Aktualizacja: 15.09.2016, 09:29
kiosk

Sąd przypomniał, że z opłaty targowej wyłączone są osoby, które sprzedają na targowiskach i płacą podatek od nieruchomości w związku z przedmiotami opodatkowania położonymi na targowiskachźródło: ShutterStock

Od sprzedaży w kiosku znajdującym się na gruncie wykorzystywanym bezumownie też trzeba uiszczać opłatę na rzecz gminy – uznał WSA w Szczecinie.

Sprawa dotyczyła podatniczki, która początkowo dzierżawiła teren od gminy, a potem, po wygaśnięciu umowy dzierżawy, korzystała z niego bezumownie. Na tym gruncie posadowiony był kiosk, z którego kobieta prowadziła sprzedaż. Potwierdzały to notatki służbowe inkasentów. Wynikało z nich, że sprzedawała towary nie tylko z lady w kiosku, ale także z wystawki, na której był rozłożony towar.

Wójt gminy nakazał więc kobiecie uiścić opłatę targową. Przyjął, że łączna powierzchnia sprzedaży wynosiła 62 mkw., co potwierdzały pomiary dokonane przez inkasentów.


Pozostało jeszcze 75% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane