Jędrzejewska: Opłaty egzekucyjne, czyli przelewanie z pustego w próżne

autor: Katarzyna Jędrzejewska22.08.2016, 07:45; Aktualizacja: 22.08.2016, 08:01

Sprawa z opłatami egzekucyjnymi i manipulacyjnymi jest bardziej absurdalna, niż mogłoby się to wydawać jeszcze w czerwcu, gdy usłyszeliśmy wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Wtedy chodziło o 35 mln zł pobranych z tytułu egzekucji podatku. Kwota była horrendalna i samo to było już absurdem (pomijając fakt, że spółka, przyparta do muru, sama zaspokoiła roszczenia budżetu, przenosząc na Skarb Państwa swoje akcje).

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • Maciek(2016-08-24 20:15) Zgłoś naruszenie 00

  Jeżeli chodzi o koszty administracyjnego postępowania egzekucyjnego to proszę o zapoznanie się z treścią ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji. Organ egzekucyjny nie nalicza kosztów z kapelusza jedynie na podstawie przepisu ustawy za dokonane czynności. Obciążenie wierzyciela kosztami i wydatkami egzekucyjnymi następuje również w oparciu o przepisy tej ustawy, a nie jakiegoś widzimisię organu egzekucyjnego. Jakie wynagrodzenie prowizyjne, dla organu egzekucyjnego, czy jego pracowników? Proszę o zapoznanie się z ustawą o Służbie Cywilnej i odpowiednim rozporządzeniem do tej ustawy. Po zapoznaniu się z proszę o rzetelny artykuł w tej sprawie.

  Odpowiedz
 • Paweł(2016-09-14 09:38) Zgłoś naruszenie 00

  To prawda, wszyscy podpieraja się zdanie TK, że system administracyjnych kosztów egzekucyjnych nie mobilizuje organu do działania. A czemu ma mobilizować?, przecież organ czyli Naczelnik Urzędu Skarbowego nie biega osobiście po terenie dokonując czynności egzekucyjnych i poszukując majątku dłużnika. Robią to jego pracownicy, którzy już są mobilizowania do skutecznego działania do dostają wynagrodzenie prowizyjne od każdej ściągniętej złotówki, więc zależy im żeby jak najszybciej, jak najwięcej długów ściągnąć.

  Odpowiedz
 • Maciek(2018-11-05 21:39) Zgłoś naruszenie 00

  No proszę mamy listopad 2018 r., a artykuł nie został rzetelnie poprawiony. I to ma być GP jako wiarygodne źródło? Brawo autor i wydawca.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane