Sejm uchwalił ustawę o podatku akcyzowym

19.11.2008, 21:30; Aktualizacja: 19.11.2008, 21:39

Nowe zasady opodatkowania akcyzą energii elektrycznej przewiduje ustawa o podatku akcyzowym, którą w środę wieczorem uchwalił Sejm.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

  • JKM(2008-11-19 23:35) Zgłoś naruszenie 00

    Hę? Co jest? Przecież ta ustawa miała być głosowana w piątek?

    Odpowiedz
  • sc(2008-11-20 07:29) Zgłoś naruszenie 00

    oczywiscie-akcyza na cygara spada - znow zyskaja najbogatsi, wredni oligarchowie, a szaremu Polakowi pozostaja dzing lingi

    Odpowiedz
  • Tym(2008-11-20 09:31) Zgłoś naruszenie 00

    Bzdura! Bzdura! Bzdura! Kolejny raz napisaliście bzdurę! Akcyza na cygara zostanie podniesiona o 18% - tak samo jak na papierosy! Kłamstwa, kłamstwa, kłamstwa w mediach!

    Odpowiedz
  • Tym(2008-11-20 09:31) Zgłoś naruszenie 00

    Zajrzyjcie sobie do stenogramu jak nie wierzycie.

    Odpowiedz
  • tik(2008-11-20 10:22) Zgłoś naruszenie 00

    A co to po 01.01.2012r. będziemy płacić akcyzę na węgiel? Ja proponuję wypisanie się z UE.

    Odpowiedz
  • Jurek(2008-11-21 20:17) Zgłoś naruszenie 00

    Barzo proszę autora o sprostowanie ponieważ napisał nieprawdę w odniesieniu do tytoniu do palenia cygar i cygaretek. Akczyza na te wyroby - zgodnie z poprawką wzrośnie o około 18% - tak jak akcyza na papierosy. Akcyza na inny tytoń do palenia nawet o ponad 100%. W pierwotnej wersji Minister Finansów proponował podwyżkę na tytoń do palenia o 50%, inny tytoń do palenia o 180%, a cygara i cygaretki 0 100%. Dzięki poprawce sejmowej podwyżka będzie, ale nie aż tak wysoka. Nie można jednak mówić o obniżce jak to napisał autor artykułu.

    Odpowiedz
  • eco(2008-11-28 06:42) Zgłoś naruszenie 00

    "Zwolnienie z akcyzy: gazu przeznaczonego do celów opałowych do 31 października 2013 r". Czyli bedziemy palic ogniska lub przeniesiemy sie do ziemianek bo na to sie zanosi juz teraz koszty sa tak chorendalne ze trudno wytrzymac a jak dojdzie akcyza!!!Niech Unie slag trafi i naszych krwiopijcow.
    W niemczech ceny gazu obnizyli u nas nie ma mozliwosci, panuje niemoc wobec glownych dostarczycieli (PNGiN) ale to spolka z kapitalem panstwowym .

    Odpowiedz