statystyki

Wymiana danych ma pomóc w walce z wyłudzeniami

autor: Agnieszka Pokojska24.05.2016, 07:37; Aktualizacja: 24.05.2016, 07:53
dane osobowe-personalne

Projekt zakłada, że automatycznie będą przekazywane informacje o wydanych po 2016 r. interpretacjach indywidualnych dotyczących transakcji międzynarodowych i decyzjach w sprawach cen transakcyjnychźródło: ShutterStock

Minister finansów będzie przesyłać innym państwom: informacje o kontach nierezydentów zebrane od instytucji finansowych, interpretacjach indywidualnych mających skutki transgraniczne i decyzjach dotyczących cen transferowych.

Wynika to z opublikowanego projektu nowej ustawy o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami. Resort chce, aby wszystkie uregulowania dotyczące tych zagadnień znalazły się w jednym akcie prawnym. Nie będzie ich już więc w ordynacji podatkowej. W nowej ustawie zostaną też wdrożone przepisy unijne.

Projekt zakłada, że automatycznie będą przekazywane informacje o wydanych po 2016 r. interpretacjach indywidualnych dotyczących transakcji międzynarodowych i decyzjach w sprawach cen transakcyjnych.

Do końca 2017 r. Polska ma też przesłać informacje o interpretacjach i decyzjach wydanych w tym zakresie w latach 2012 –2016.


Pozostało jeszcze 59% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane