statystyki

Wymiana danych ma pomóc w walce z wyłudzeniami

autor: Agnieszka Pokojska24.05.2016, 07:37; Aktualizacja: 24.05.2016, 07:53
dane osobowe-personalne

Projekt zakłada, że automatycznie będą przekazywane informacje o wydanych po 2016 r. interpretacjach indywidualnych dotyczących transakcji międzynarodowych i decyzjach w sprawach cen transakcyjnychźródło: ShutterStock

Minister finansów będzie przesyłać innym państwom: informacje o kontach nierezydentów zebrane od instytucji finansowych, interpretacjach indywidualnych mających skutki transgraniczne i decyzjach dotyczących cen transferowych.

Wynika to z opublikowanego projektu nowej ustawy o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami. Resort chce, aby wszystkie uregulowania dotyczące tych zagadnień znalazły się w jednym akcie prawnym. Nie będzie ich już więc w ordynacji podatkowej. W nowej ustawie zostaną też wdrożone przepisy unijne.

Projekt zakłada, że automatycznie będą przekazywane informacje o wydanych po 2016 r. interpretacjach indywidualnych dotyczących transakcji międzynarodowych i decyzjach w sprawach cen transakcyjnych.

Do końca 2017 r. Polska ma też przesłać informacje o interpretacjach i decyzjach wydanych w tym zakresie w latach 2012 –2016.


Pozostało 59% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane