statystyki

Bez wpisu w KRS nie ma zmiany roku obrotowego

autor: Mariusz Szulc23.05.2016, 07:38; Aktualizacja: 23.05.2016, 10:03

Zmieniony okres rozliczeniowy spółki nie obowiązuje, dopóki sąd nie wyda postanowienia o wpisie do Krajowego Rejestru Sądowego. Nie może też zacząć obowiązywać w trakcie roku podatkowego – wyjaśnił dyrektor warszawskiej izby.

Chodziło o spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, której rok podatkowy pokrywał się z kalendarzowym. W grudniu 2015 r. wspólnicy podjęli uchwałę o zmianie roku obrotowego. Zdecydowali, że będzie się on zaczynać 1 grudnia i kończyć 30 listopada. Ustalili też, że pierwszy zmieniony okres rozliczeniowy będzie trwał od 1 stycznia 2016 r. do 30 listopada 2017 r.

Spółka złożyła następnie wniosek do KRS o zarejestrowanie zmian. Sąd rejonowy wydał postanowienie w tej sprawie dopiero 4 stycznia 2016 r. Dwa tygodnie później spółka powiadomiła o zmianie roku obrotowego właściwy urząd skarbowy. Sądziła, że tym samym dopełniła wszystkich wymaganych formalności i w 2016 r. będzie obowiązywał ją już wydłużony okres rozliczeniowy.


Pozostało jeszcze 63% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane