statystyki

Bez wpisu w KRS nie ma zmiany roku obrotowego

autor: Mariusz Szulc23.05.2016, 07:38; Aktualizacja: 23.05.2016, 10:03

Zmieniony okres rozliczeniowy spółki nie obowiązuje, dopóki sąd nie wyda postanowienia o wpisie do Krajowego Rejestru Sądowego. Nie może też zacząć obowiązywać w trakcie roku podatkowego – wyjaśnił dyrektor warszawskiej izby.

Chodziło o spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, której rok podatkowy pokrywał się z kalendarzowym. W grudniu 2015 r. wspólnicy podjęli uchwałę o zmianie roku obrotowego. Zdecydowali, że będzie się on zaczynać 1 grudnia i kończyć 30 listopada. Ustalili też, że pierwszy zmieniony okres rozliczeniowy będzie trwał od 1 stycznia 2016 r. do 30 listopada 2017 r.

Spółka złożyła następnie wniosek do KRS o zarejestrowanie zmian. Sąd rejonowy wydał postanowienie w tej sprawie dopiero 4 stycznia 2016 r. Dwa tygodnie później spółka powiadomiła o zmianie roku obrotowego właściwy urząd skarbowy. Sądziła, że tym samym dopełniła wszystkich wymaganych formalności i w 2016 r. będzie obowiązywał ją już wydłużony okres rozliczeniowy.


Pozostało 63% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane