statystyki

PIT 2015: Ulga tylko przy specjalistycznej opiece medycznej

autor: Agnieszka Pokojska28.04.2016, 08:04; Aktualizacja: 28.04.2016, 11:32
podatki pieniądze

Organ wyjaśnił, że zakres świadczeń, które w takim wypadku przysługują, jest inny niż dla osób przebywających w zakładach opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych czy zakładzie rehabilitacji leczniczej.źródło: ShutterStock

Niepełnosprawny pensjonariusz domu pomocy społecznej nie może odliczyć w rocznym PIT opłat za pobyt w tej placówce – wynika z interpretacji dyrektora łódzkiej izby.

Polecany produkt: Podatki 2016 cz 1 i cz 2>>>

Organ wyjaśnił, że zakres świadczeń, które w takim wypadku przysługują, jest inny niż dla osób przebywających w zakładach opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych czy zakładzie rehabilitacji leczniczej.

Z pytaniem wystąpiła kobieta z orzeczoną na stałe pierwszą grupą inwalidztwa. Tłumaczyła, że z wiekiem jej niepełnosprawność się pogłębia, a stan zdrowia i choroby nie pozwalają jej na samodzielną egzystencję. Przeciwnie, potrzebuje regularnej rehabilitacji i zabiegów leczniczych (masaży, okładów i kąpieli, ćwiczeń, leczenia bólu). To skłoniło ją do przeniesienia się do prywatnego domu pomocy społecznej.

Podatniczka uważała, że może odliczyć opłaty za pobyt w DPS w ramach ulgi rehabilitacyjnej. Sądziła, że są to wydatki na cele rehabilitacyjne oraz wydatki związane z ułatwieniem czynności życiowych.


Pozostało jeszcze 62% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane