statystyki

Jak rozliczyć zakwaterowanie oddelegowanego pracownika

autor: Ewa Ciechanowska07.03.2016, 11:18; Aktualizacja: 07.03.2016, 12:03
Linia interpretacyjna

Linia interpretacyjnaźródło: Dziennik Gazeta Prawna

TEZA: Finansowanie przez pracodawcę kosztów wynajmu mieszkania za granicą oraz asysty w poszukiwaniu lokalu dla pracownika, będących w bezpośrednim związku z oddelegowaniem zatrudnionego do pracy za granicą, nie stanowi dla niego przychodu ze stosunku pracy.

Nr IPPB4/4511-1514/15-2/IM

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA DYREKTORA IZBY SKARBOWEJ z 22 lutego 2016 r.

PROBLEM

Spółka zajmująca się produkcją, dystrybucją oraz obrotem hurtowym produktów leczniczych i suplementów diety zapewnia nieodpłatne świadczenia w postaci zakwaterowania oraz asysty przy poszukiwaniu mieszkania pracownikom oddelegowanym do pracy. Udostępnienie pracownikowi mobilnemu mieszkania na czas określony jest związane z zapewnieniem prawidłowego wykonywania obowiązków służbowych na rzecz spółki. Świadczenia takie są przyznawane w przypadku oddelegowania pracowników do pracy na terytorium innych państw w ramach stosunku pracy. Przyznawane świadczenia są zapewniane w formie rzeczowej.

Oddelegowany pracownik może też liczyć na asystę w poszukiwaniu mieszkania przed rozpoczęciem oddelegowania. Jeżeli zajdzie taka konieczność, spółka może zapewnić mu tymczasowe mieszkanie na okres dwóch miesięcy.


Pozostało jeszcze 82% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane