W ciągu dziesięciu dni Ministerstwo Finansów ma przedstawić nowy projekt podatku handlowego. Nowa danina była jednym z tematów, którymi zajmowała się Rada Dialogu Społecznego.

Minister finansów, Paweł Szałamacha powiedział podczas posiedzenia Rady, że strony niebawem poznają zmienioną propozycję daniny handlowej. Szef resortu powiedział, że przepracowany projekt uwzględniający część postulatów różnych grup będzie znany za tydzień do dziesięciu dni. Wówczas, jak twierdzi Paweł Szałamacha, trafi on do konsultacji.
Minister wśród spornych spraw wymienił między innymi stawki podatku, definicję sieci franczyzowych, opodatkowanie weekendowej sprzedaży czy kwotę wolną od daniny. Właśnie dlatego, jak twierdzi minister Paweł Szałamacha, trzeba zmienić wcześniejszy projekt.

Wcześniej przewodniczący szef „Solidarności” i przewodniczący Rady, Piotr Duda powiedział, że gremium nie wyda dziś opinii na temat podatku handlowego. Pracodawcy i związki zawodowe chcieli dowiedzieć się czy mają opiniować propozycję z początku lutego czy też czekać na nowy projekt.