statystyki

W raportowaniu zintegrowanym liczy się przede wszystkim wiarygodność przedsiębiorstwa

autor: Magdalena Sobczak14.02.2016, 17:00
Podatki

Od kilku lat można zaobserwować na polskim rynku trend dostarczania kluczowym interesariuszom szerszych danych oraz informacji aniżeli jedynie finansowe, umożliwiących samodzielne budowanie racjonalnych oczekiwań co do przyszłej działalności jednostki i jej wyników.źródło: ShutterStock

Rozmowa ze Zbigniewem Liberą, partnerem w dziale audytu ogólnego w KPMG w Polsce, szefem biura w Gdańsku, i Michałem Karwatką, dyrektorem w dziale audytu ogólnego w KPMG w Polsce, biuro w Poznaniu.

Dotychczas sprawozdania finansowe wystarczały. Czy coś się zmieniło i nie stanowią już wystarczającej podstawy do analizy i oceny przedsiębiorstwa?

Z.L.: Historyczne informacje finansowe dotyczące przedsiębiorstwa, takie jak wartość aktywów, zadłużenie, przychody, wynik finansowy czy przepływy pieniężne z działalności operacyjnej nadal są niezwykle ważnymi informacjami. Nie są już jednak wystarczające do podejmowania świadomych i racjonalnych decyzji przez inwestorów, regulatorów, kontrahentów czy pracowników (kluczowi interesariusze, ang. stakeholders). Niewątpliwie są one elementami przydatnymi przy dokonywaniu oceny efektywności prowadzonej działalności i sprawności kadry menedżerskiej, ale nie stanowią wystarczającej podstawy do wielowymiarowej analizy wybiegającej w przyszłość.

Co zatem jest ważniejsze od wysokości przychodów i wyniku finansowego?


Pozostało 83% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane