Polska obiektem nielegalnego drenażu kapitału. Ekspert: Potrzebujemy klauzuli obejścia prawa podatkowego

25.01.2016, 07:44; Aktualizacja: 26.01.2016, 12:18
kalkulator, tabela, podatki

godnie z raportem, ponad 80 proc. transferów to oszustwa fakturowe w wymianie handlowejźródło: ShutterStock

W wielu opracowaniach można przeczytać, że Polska jest obiektem nielegalnego, legalnego i na wpół legalnego drenażu kapitału. Niejaką trudnością jest precyzyjne zdefiniowanie tych trzech kategorii. Global Financial Integrity (GFI) określa, jako nielegalne transfery finansowe, płatności unikające podatku dochodowego, VAT, cła i innych obciążeń prawno-podatkowych – podkreślił Reszka, menedżer z firmy Relacje.com.pl

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

  • StAAbrA(2016-01-25 22:59) Zgłoś naruszenie 30

    Na numer pod tytułem obejście prawa polscy przedsiębiorcy są likwidowani od 25 lat . Między innymi .

    Odpowiedz
  • ert(2016-01-25 18:04) Zgłoś naruszenie 22

    Nie ma klauzuli obejścia prawa, ponieważ tu rządzą Solidaruchy - ekspozytura interesów tych właśnie korporacji m.narodowych.

    Odpowiedz
  • kobieta sukcesu(2016-01-25 17:29) Zgłoś naruszenie 40

    firmy zagraniczne transferują z Polski co roku ok 95 mld zł

    Odpowiedz
  • sa(2016-01-25 17:25) Zgłoś naruszenie 50

    Czy Rząd jest w stanie ,umie przedstawić nam ludowi Obywatelom suwerenowi , raport ile w końcu nie zapłaconych było kwot podatku wypompowanego na zachód przez np.10 lat -wyspy raje podatkowe i kto to dopuścił? . Kto jest za to winny u nas czy w UE. NIK pisze o skandalicznej sprawie, a rząd nic nie robi skutecznie ?, a przynajmniej tego nie czujemy ,nie widzimy !!!!! Zamiast łapać się za łby byli i obecni przy "korytkach" ,niech zajmą jak Anglia egzekucją od tych bogaczy mlderów np.w USA , ściągnięciem podatków . Będziemy dopiero widzieli ,że coś robią dla nas , nie kręcą się koło swoich spraw, pensyjek, etacików, fuch, obsady pociotków i innych kolesi nieudaczników bez autentycznego konkursu itp!!! Prawda miała być podstawą działania !!

    Odpowiedz
  • natan(2016-01-25 13:36) Zgłoś naruszenie 03

    na dodatek ukrainy wywożą z Polski 11 miliardow euro rocznie.

    Odpowiedz
  • windykator(2016-01-25 08:54) Zgłoś naruszenie 90

    Budżet traci dziesiątki mld rocznie przez unikanie opodatkowania ---W Polsce kradzież podatku VAT w Polsce może sięgać nawet 65 mld zł Tekst znajdziesz na stronie:- http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/841005,zpp-luka-podatkowa-dot-vat-w-polsce-moze-siegac-nawet-65-mld-zl.html

    Odpowiedz
  • Alex(2016-01-25 08:42) Zgłoś naruszenie 11

    Czyli podatek obrotowy jest zły. Karanie firm za działalność zgodną z prawem jest dobre. Co za paranoja.

    Odpowiedz