statystyki

Ulga mieszkaniowa także z umową przedwstępną

autor: Łukasz Zalewski25.01.2016, 07:49; Aktualizacja: 26.01.2016, 12:03
Mieszkanie na wynajem

Spór z fiskusem sprowadzał się do tego, czy wydatki poniesione po podpisaniu umowy przedwstępnej są wydatkami na własne cele mieszkaniowe.źródło: ShutterStock

Podatnicy, którzy po podpisaniu umowy przedwstępnej przeznaczyli pieniądze ze sprzedaży mieszkania na wykończenie kolejnego lokalu, mogą skorzystać z ulgi mieszkaniowej – orzekł NSA.

Sprawa dotyczyła małżonków, którzy w 2007 r. sprzedali nabyte w 2005 r. mieszkanie. Chcąc uniknąć zapłaty podatku, złożyli oświadczenie, że w ciągu dwóch lat wydadzą pieniądze ze sprzedaży na własne cele mieszkaniowe. W tym czasie znaleźli nowe mieszkanie i podpisali z deweloperem, w formie aktu notarialnego, umowę przedwstępną. Deweloper udostępnił mieszkanie, a małżonkowie zaczęli je wykańczać za pieniądze ze sprzedaży poprzedniego mieszkania. Następnie podpisali z deweloperem, również przed notariuszem, umowę przenoszącą na nich prawo własności lokalu.

Spór z fiskusem sprowadzał się do tego, czy wydatki poniesione po podpisaniu umowy przedwstępnej są wydatkami na własne cele mieszkaniowe.


Pozostało jeszcze 64% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane