Skarbówka zostanie odchudzona nawet o 15 proc. pracowników

autor: Mariusz Szulc, Agnieszka Pokojska21.01.2016, 07:16; Aktualizacja: 27.01.2016, 19:05
Projekt nie zawiera już podziału na urzędników skarbowych i funkcjonariuszy KAS

Projekt nie zawiera już podziału na urzędników skarbowych i funkcjonariuszy KASźródło: ShutterStock

Trzy dni dostali dyrektorzy izb skarbowych, urzędów kontroli skarbowej i izb celnych na wniesienie uwag do projektu ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (40)

  • Dobranoc(2016-09-22 22:41) Zgłoś naruszenie 00

    Będą zwalniać? A ha to znaczy, że będą przyjmować. Dobranoc.

    Odpowiedz
  • TM.(2016-03-08 13:24) Zgłoś naruszenie 00

    W skarbówkach ludzie pracowali latami za grosze na umowy śmieciowe, a teraz pracują za niewiele więcej od najniższej pensji. Tą średnią to ktoś robi.

    Odpowiedz
  • Przewidujący(2016-03-07 13:58) Zgłoś naruszenie 10

    Rozłożą ten kraj do reszty na łopatki.

    Odpowiedz
  • jumbo.(2016-01-24 22:11) Zgłoś naruszenie 10

    Gdzieś rząd musi znależć etaty dla IPN.

    Odpowiedz
  • sksk1313(2016-01-24 12:44) Zgłoś naruszenie 30

    taaa 15% się zwolni, a kot prezesa będzie kontrole prowadził - a jak Kot Naczelnik się nie sprawdzi to co zwolnią go czy uśpia

    Odpowiedz
  • koszałekopałek(2016-01-23 17:26) Zgłoś naruszenie 00

    Cyt.: "padkiem zatrudnienia w administracji podatkowej o 10–15 proc. Jej skutkiem ma być większa efektywność w walce z oszustwami podatkowymi i usprawnienie obsługi podatnika" No jak zamkną w skarbówce 10-15 % okienek i zmniejszą liczbę urzędników obsługujących podatników przez internet o 10-15 %, i zmniejszą liczbę urzędników-kontrolerów o 10-15 % to na pewno wzrośnie. Szara strefa i procent nieściągalności podatków na pewno.

    Odpowiedz
  • ela(2016-01-23 11:10) Zgłoś naruszenie 10

    Wszędzie redukcja ,redukcja,redukcja,a ci co zostają mają pracować za czterech? Coraz bardziej cofamy się do średniowiecza.Wszystko dlatego,żeby prezesi mogli zarabiać więcej ,więcej i coraz więcej?

    Odpowiedz
  • Karuzela(2016-01-22 20:12) Zgłoś naruszenie 00

    SUPER!! Dobrze, że mam kupionych 7 spółek z o.o. Tylko czekam na wejście tego czegoś w życie i... Jestem ustawiona do końca świata

    Odpowiedz
  • US(2016-01-22 09:48) Zgłoś naruszenie 00

    CZYTAJĄC TEN ARTYKUŁ NIE CHCE SIĘ GO KOMENTOWAĆ. TO SĄ DWA STEKI BZDUR. FACHOWCY OD SIEDMIU BOLEŚCI - TERESA WARSZAWSKA ZASTĘPCĄ PRZECIEŻ TA PANI NIE WIE JAK WYGLĄDA PRACA W SKARBÓWCE NA DOLE. DO ZESPOŁU POTRZEBNI SĄ PRAKTYKANCI WTEDY TO BĘDZIE DOBRA USTAWA

    Odpowiedz
  • Obserwator(2016-01-22 00:44) Zgłoś naruszenie 187

    Jeśli celem pomysłodawców kolejnej reformy skarbówki było jej sparaliżowanie to ......gratulacje - osiągnęli pełen sukces. Przez najbliższe dwa lata pracownicy będą zajęci przeorganizowywaniem pracy i wdrażaniem nowych procedur - a więc samym sobą, a podatnicy będą mieli luz. Tylko ciekawe z czego nowa władza będzie finansować swoje pomysły - ściągalność podatków na pewno nie wzrośnie.

    Odpowiedz
  • Patrzę i nie wierzę(2016-01-22 00:00) Zgłoś naruszenie 133

    Czytałem projekt tej ustawy. Na razie to luźna kompilacja kilku innych ustaw: o służbie celnej, o urzędach i izbach skarbowych, o administracji skarbowej, o kontroli skarbowej. Jak na ponoć dopracowany dokument zawiera milion błędów merytorycznych. Na pewno nie pisał go doświadczony legislator - raczej ludzie z łapanki. Brak w tym spójnej wizji i najważniejszych przepisów: uchylających i intertemporalnych. Do tego tempo konsultacji jest powalające - dać 2 dni na wyrażenie opinii to kpina. Można się chyba spodziewać, jak oni to mówią - dobrej zmiany - w nocy z 30 na 31 stycznia. No i w lutym będzie gotowa ustawa-potworek. Oprócz tego po doświadczeniach z konsolidacją (funkcjonalne połączenie izb i urzędów skarbowych) widać, że to będzie (jak mawiał Grek Zorba) - piękna katastrofa. Konsolidacja na poziomie izb i urzędów skarbowych jest niewypałem. Wszystko się trzyma na taśmie klejącej i zszywkach. A teraz MF stworzy drużynę pierścienia - do kompletu brakuje tylko ZUSu. Ponoć jest to w planach... A jak to wszystko pierd...olnie to nie będzie z czego poskładać. Państwo chyba zapomina, że ktoś podatki i cła musi jednak zbierać...

    Odpowiedz
  • Bert(2016-01-21 21:48) Zgłoś naruszenie 231

    Jeżeli czyta te posty ktoś, kto może wpłynąć na bieg spraw w MF-ie to informuję go, że właśnie dzwonią wszystkie dzwonki alarmowe! W MF-ie została stara ekipa i właśnie najbezczelniej w świecie wsadza Kaczyńskiego, PIS i wszystkich szczerze oddanych sprawie naprawy państwa na konia !!!

    Odpowiedz
  • anna(2016-01-21 19:33) Zgłoś naruszenie 01

    Tak głosowaliscie, wiec tak będzie

    Odpowiedz
  • plotek(2016-01-21 17:41) Zgłoś naruszenie 181

    rozumiem, że liczba vicedyrektorów izb skarbowych zmniejszy się z czterech do 1 jak było w 2006r. a zwolnieni będą osoby bez wykształcenia kierunkowego jak np. metalurdzy.

    Odpowiedz
  • czarny(2016-01-21 17:11) Zgłoś naruszenie 3312

    Takie pierdoły o nic nie robieniu przez pracowników skarbówki mogą mówić tylko osoby z małym ilorazem inteligencji! Prawda jest taka, że jest zapiernicz. Obowiązków od groma za małą pensję. A ci ze skarbówki którzy wypowiadają się za redukcją powinni się obowiązkowo znaleźć w tych 15%. Więc może podacie swoje dane osobowe żeby was wpisać na listę do zwolnienia którą prześlemy do MF.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Patrzę i nie wierzę(2016-01-21 16:45) Zgłoś naruszenie 3610

    Czytałem projekt tej ustawy. Na razie to luźna kompilacja kilku innych ustaw: o służbie celnej, o urzędach i izbach skarbowych, o administracji skarbowej, o kontroli skarbowej. Jak na ponoć dopracowany dokument zawiera milion błędów merytorycznych. Na pewno nie pisał go doświadczony legislator - raczej ludzie z łapanki. Brak w tym spójnej wizji i najważniejszych przepisów: uchylających i intertemporalnych. Do tego tempo konsultacji jest powalające - dać 2 dni na wyrażenie opinii to kpina. Można się chyba spodziewać, jak oni to mówią - dobrej zmiany - w nocy z 30 na 31 stycznia. No i w lutym będzie gotowa ustawa-potworek. Oprócz tego po doświadczeniach z konsolidacją (funkcjonalne połączenie izb i urzędów skarbowych) widać, że to będzie (jak mawiał Grek Zorba) - piękna katastrofa. Konsolidacja na poziomie izb i urzędów skarbowych jest niewypałem. Wszystko się trzyma na taśmie klejącej i zszywkach. A teraz MF stworzy drużynę pierścienia - do kompletu brakuje tylko ZUSu. Ponoć jest to w planach... A jak to wszystko pierd...olnie to nie będzie z czego poskładać. Państwo chyba zapomina, że ktoś podatki i cła musi jednak zbierać...

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • mixer(2016-01-21 16:41) Zgłoś naruszenie 141

    lepiej niech odchudza podatki

    Odpowiedz
  • ogarnięta(2016-01-21 15:13) Zgłoś naruszenie 153

    spadek o 10-15% będzie wynikał z naturalnej fluktuacji kard i dotyczy zarówno skarbówki jak i celników , Nie panikujcie chyba ze jesteście emerytami i nadal grzeje cie stołki.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Zwolnia, zwolnią......(2016-01-21 14:56) Zgłoś naruszenie 100

    Zwolnią ale same Grube Ryby..... po to by zwolnić miejsce dla Swoich Grubych Ryb

    Odpowiedz
  • qaduq(2016-01-21 14:51) Zgłoś naruszenie 100

    Najważniejsze, że przybył jeden etat zastępcy na szczycie, bo władza wzięła na siebie całą odpowiedzialność. Dziś nie ma sensu pisać, jak usprawnić skarbówkę, bo prezes wie lepiej. Najbardziej przestępcom podoba sie pomysł podporządkowania ceł ministrowi finansow. tylko przyklasnąć.

    Odpowiedz