Mniejszy stres załogi to korzyść dla firmy

autor: Agnieszka Pokojska28.12.2015, 20:00
Podatki

Udostępnienie zajęć antystresowych będzie leżeć wyłącznie w interesie pracodawcyźródło: ShutterStock

Zatrudniony nie ma przychodu, jeżeli pracodawca sfinansuje mu zajęcia antystresowe – potwierdził dyrektor społecznej izby.

Firma, która o to spytała, wskazała, że kodeks pracy zobowiązuje pracodawcę do stosowania środków profilaktyki zmniejszających ryzyko. Postanowiła sfinansować pracownikom zajęcia antystresowe (np. zajęcia tai-chi, masaż biurowy). Uważała, że z tego powodu u pracownika nie powstanie przychód, bo wydatek na zajęcia antystresowe będzie poniesiony w interesie firmy, czyli pracodawcy, który ma obowiązek realizować wymogi prawa pracy i BHP. Powołała się na wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 8 lipca 2014 r. (sygn. akt K 7/13), z którego wynikało, że opodatkowane są tylko te świadczenia, które zostały spełnione za zgodą pracownika (skorzystał on z nich dobrowolnie), leżą w jego interesie (a nie w interesie pracodawcy) i przyniosły mu korzyść (w postaci powiększenia aktywów lub uniknięcia wydatku), a korzyść ta jest wymierna i przypisana konkretnej osobie.


Pozostało 29% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane