statystyki

Refundacja kosztów na utworzenie miejsca pracy dla bezrobotnego

autor: Halina Zabrocka21.12.2015, 12:10
podatki

Zasady udzielania refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla bezrobotnego reguluje ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.źródło: ShutterStock

Często zwrot pieniędzy wpływa na konto już po zakupie środków trwałych i po rozpoczęciu ich użytkowania oraz po przeprowadzeniu pierwszych odpisów amortyzacyjnych. Dlatego trzeba dokonać jednorazowej korekty.

Firma otrzymała refundację z powiatowego urzędu pracy na stworzenie stanowiska pracy dla bezrobotnego. Jak tę operację ująć w ewidencji księgowej?

Zatrudniając bezrobotnego skierowanego przez urząd pracy, przedsiębiorca może uzyskać refundację kosztów wyposażenia i doposażenia jego stanowiska pracy. Wsparcie może dotyczyć zarówno kosztów kursów i szkoleń takich osób, jak i kosztów ich wynagrodzeń oraz składek na ubezpieczenia społeczne opłacanych przez pracodawcę.

Kto i ile może dostać

Zasady udzielania refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla bezrobotnego reguluje ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

Na podstawie tej ustawy starosta może zrefundować z Funduszu Pracy m.in. koszty wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego:

a) podmiotowi prowadzącemu działalność gospodarczą,

b)producentowi rolnemu zatrudniającemu w okresie ostatnich sześciu miesięcy w każdym miesiącu co najmniej jednego pracownika w pełnym wymiarze czasu pracy,

c) niepublicznemu przedszkolu i niepublicznej szkole.


Pozostało 87% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane