statystyki

Refundacja kosztów na utworzenie miejsca pracy dla bezrobotnego

autor: Halina Zabrocka21.12.2015, 12:10
podatki

Zasady udzielania refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla bezrobotnego reguluje ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.źródło: ShutterStock

Często zwrot pieniędzy wpływa na konto już po zakupie środków trwałych i po rozpoczęciu ich użytkowania oraz po przeprowadzeniu pierwszych odpisów amortyzacyjnych. Dlatego trzeba dokonać jednorazowej korekty.

Firma otrzymała refundację z powiatowego urzędu pracy na stworzenie stanowiska pracy dla bezrobotnego. Jak tę operację ująć w ewidencji księgowej?

Zatrudniając bezrobotnego skierowanego przez urząd pracy, przedsiębiorca może uzyskać refundację kosztów wyposażenia i doposażenia jego stanowiska pracy. Wsparcie może dotyczyć zarówno kosztów kursów i szkoleń takich osób, jak i kosztów ich wynagrodzeń oraz składek na ubezpieczenia społeczne opłacanych przez pracodawcę.

Kto i ile może dostać

Zasady udzielania refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla bezrobotnego reguluje ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

Na podstawie tej ustawy starosta może zrefundować z Funduszu Pracy m.in. koszty wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego:

a) podmiotowi prowadzącemu działalność gospodarczą,

b)producentowi rolnemu zatrudniającemu w okresie ostatnich sześciu miesięcy w każdym miesiącu co najmniej jednego pracownika w pełnym wymiarze czasu pracy,

c) niepublicznemu przedszkolu i niepublicznej szkole.


Pozostało jeszcze 87% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane