Morawiecki: Wyższa kwota wolna od podatku za 2-3 lata

10.12.2015, 20:50; Aktualizacja: 10.12.2015, 21:21
Morawiecki, minister finansów

Morawiecki, minister finansówźródło: PAP
autor zdjęcia: Radek Pietruszka

"Nad tym pracuje minister finansów, on jeszcze ostatecznie tego nie obliczył. Natomiast mamy propozycję pana prezydenta. Będziemy proponować też jakieś nasze rozwiązania. Ponieważ wprowadzenie bardzo szybko tej kwoty już teraz, natychmiast, kwoty 8 tys. zł wolnej od podatku byłoby moim zdaniem nadmiarowym ruchem. To trzeba wszystko robić z pewnym fazowaniem. Byłbym za tym, żeby ten proces rozłożyć na 2-3 lata, czyli żeby rozpocząć w 2016 roku, podnieść o np. 1,5 tys. zł - to będzie już znaczący ruch we właściwym kierunku, potem następny w kolejnym roku itd" - powiedział Morawiecki.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (18)

  • Biuletyn eBT(2015-12-11 07:41) Zgłoś naruszenie 224

    No przecież w kampanii mówili że dadzą nam kwotę wolną od podatków w wysokości ze huhuhu. Jak to możliwe? Przecież chrześcijanie z PIS nie kłamią no był by to grzech...

    Odpowiedz
  • nikt(2015-12-10 23:36) Zgłoś naruszenie 218

    Czyli wcale. Tak to trzeba powiedzieć po polsku.

    Odpowiedz
  • Enon(2015-12-11 09:46) Zgłoś naruszenie 194

    I tak to runęła kolejna obietnica psiarni. Psiarnia obiecała rozdawnictwo wyborczych łapówek. Motłoch uwierzył. A tu guzik z pętelką.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • dostanie nbp (2015-12-11 08:06) Zgłoś naruszenie 142

    ten gostek jest bardzo śmieszny , 1,5tys to znaczący krok w miejsce 5tys a poza tym spora część elektoratu straci te pierwsze 3tys , powinien swoje wypowiedzi konsultować z bacią albo preziem ,ponieważ te godzą w elektorat , a elektorat jest pamiętliwy tylko, że on się tym nie przejmuje przecież ,w nagrodę zostanie prezesem nbp, już tak kiedyś jeden został za słynną dziurę bauca ,której był głównym konstruktorem, na imię mu balcerek

    Odpowiedz
  • nic nie zrobią (2015-12-11 06:46) Zgłoś naruszenie 136

    szczerze mówiąc, Morawiecki jest tylko pionkiem w tym ideowym rządzie i ma tyle tam do gadania, co kot napłakał ,jego obecność jest wielkim nieporozumieniem ,on nic nie może ,tak jak Balcerowicz nic nie mógł w aws ani Zytka w ivrp ,dowodzi na to produkcja w ivrp ,które do dzisiaj promieniują przyrostem długu ,podobny los jest Szałamachy

    Odpowiedz
  • e(2015-12-11 05:33) Zgłoś naruszenie 1018

    Madry, rzeczowy czlowiek. Dobrze, ze jest w rzadzie. Jego spokoj, przy tych wszystkich zawirowaniach daje nadzieje. 100 procent racjj, kwota wolna od podatku nie dla wszystkich.

    Odpowiedz
  • jałowik(2015-12-11 12:06) Zgłoś naruszenie 71

    Trybunał Konstytucyjny orzekł że kwota wolna od podatku w wys . minimum socjalnego 6.5tys powinna obowiązywać od 2016r. Można ją wprowadzić nawet w środku roku, jako że jest korzystna dla podatnika. Dlatego pewnie PIS dyskredytuje Trybunał by nie wdrażać obietnic wyborczych. Masakra jakaś

    Odpowiedz
  • jan(2015-12-11 04:20) Zgłoś naruszenie 69

    pan Morawiecki wczorej tvn to wszystko spokojnie i solidnie wyjasnił ,bardzo zrownowazony i mądrze mowiacy czlowiek zeby wiecej takich bylo w rzadzie to napewno pis by mial w kieszeni druga kadencje ale duzo jest pudelkow ktorzy glosno szczekaja a rezultaty zerowe , zawzietosc i splacanie dlugow po do niczego nie doprowadzi bo ani sie nie ogladna jak im ludzie wyjda na ulice a to bedzie koniec po wszystkie czasy , ludzie czekaja 100dni na obietnice powinni pracowac 24/24 i zmieniac wszystko tylko z glową

    Odpowiedz
  • Max(2015-12-11 11:01) Zgłoś naruszenie 50

    Przypomnę jedynie, że przy kwocie wolnej np. na poziomie 4.500 zł (wobec 3.091 zł) obecnie nasz dochód roczny wzrośnie 253,98 zł. A Jak za 3 lata byłoby 8.000 zł kwoty wolnej (to wobec 3.091) byłoby więcje o 885,98 zł więcej rocznie. Wiec lidzie nie liczcie tu na kokosy!!!

    Odpowiedz
  • gosc(2015-12-12 00:02) Zgłoś naruszenie 51

    Ha ha! To już wam- wyborcy obecnej władzy - nadawali! To było wiadomo - kiełbasa wyborcza dla naiwnych!

    Odpowiedz
  • Maj(2015-12-11 09:29) Zgłoś naruszenie 35

    należy zrobić trzeci i czwarty próg podatkowy

    Odpowiedz
  • asia(2015-12-11 15:55) Zgłoś naruszenie 24

    podwyższyć opłaty za rozwody i będą pieniądze. W tej chwili rozwód kosztuje śmeszne pieniądze czyli 300zł.

    Odpowiedz
  • Daniel(2015-12-11 21:34) Zgłoś naruszenie 20

    Większość dobrze zarabiających i tak jest już na 19% podatku liniowym, na którym NIE ma kwoty wolnej.

    Odpowiedz
  • Andrzej z Łodzi(2015-12-15 14:43) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego ja i miliony Polaków głosowało na Prawo i Sprawiedliwość? Ano, dlatego! 1. Pan Jarosław Kaczyński i Prawo i Sprawiedliwość obiecało nam Polakom, że po wygraniu wyborów zrealizują swoje obietnice: A. Na dziecko 500 złotych B. Kwota wolna od podatku 8002 złote C. Leki bezpłatne dla seniorów od 75 roku życia. Jeżeli powyższe 3 punkty nie zostaną zrealizowane od 2016 r., to ja i miliony całego elektoratu PISOWSIEGO nie zagłosuje na partię oszustów oraz powiemy: PIES WAS JEBAŁ

    Odpowiedz
  • Zosia(2015-12-13 18:34) Zgłoś naruszenie 00

    Zaraz zaraz, 500 zł nie dla mojego dziecka, kwota wolna nie dla mnie... ja się na to nie zgadzam, nie po to ciężko pracuję i wcale nie zarabiam kokosów.Zresztą awet 10 tys. miesięcznie, to w porównaniu do zachodnich zarobków nie jest na tyle dużo, aby uchodzić za bogatego. Zdaje się, że zachwiane zostały proporcje. Zasiłki jak na zachodzie, ale nie pensje, to dlatego dla wielu to rozdawnictwo jest niesprawiedliwe.

    Odpowiedz
  • Bez kozery.....za 4 lata(2015-12-11 10:30) Zgłoś naruszenie 03

    Jak Peło przyjdzie to im wypomnę....

    Odpowiedz
  • aa(2015-12-13 16:55) Zgłoś naruszenie 00

    Za 4 lata to będzie rządził ktoś inny. Może nawet jakaś partia, która dopiero powstanie.

    Odpowiedz