statystyki

Odwołanie od decyzji urzędu skarbowego: Trzeba poczekać na oryginał decyzji

autor: Patrycja Dudek08.12.2015, 07:25; Aktualizacja: 08.12.2015, 08:21
Spółka złożyła odwołanie, nie czekając, aż listonosz dostarczy jej oryginał pisma.

Spółka złożyła odwołanie, nie czekając, aż listonosz dostarczy jej oryginał pisma.źródło: ShutterStock

Podatnik, który otrzyma w urzędzie kopię decyzji, powinien poczekać, aż listonosz przyniesie mu jej oryginał – orzekł NSA.

Sprawa dotyczyła spółki, której majątek miał zostać zabezpieczony na poczet ewentualnych zaległości podatkowych. Decyzja o zabezpieczeniu została wysłana na adres jej siedziby.

Zanim jednak została ona doręczona przez pocztę, przedstawiciel spółki pojawił się w urzędzie skarbowym i tam otrzymał kserokopię uwierzytelnioną za zgodność z oryginałem. Został przy tym pouczony o możliwości złożenia odwołania od decyzji w terminie nieprzekraczającym 14 dni.

Spółka złożyła odwołanie, nie czekając, aż listonosz dostarczy jej oryginał pisma. Po miesiącu dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie wysłał na jej adres postanowienie, w którym stwierdził, że odwołanie zostało złożone przedwcześnie. Na złożenie kolejnego było już jednak za późno.


Pozostało jeszcze 72% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Tessa(2015-12-08 11:07) Zgłoś naruszenie 10

    A co z urzędnikiem, który wprowadził w błąd Podatnika. Przecież powinien być zwolniony i odpowiadać cywilnie za ewentualne straty!!

    Odpowiedz
  • LoliPop(2015-12-08 14:07) Zgłoś naruszenie 10

    Gratulacje dla NSA. W sprawach dotyczących tzw. dopalaczy NSA nie przeszkadzało to, że stronom postępowania administracyjnego decyzje doręczane były w formie kserokopii. NSA stanął w tamtych sprawach na stanowisku, że doręczenie takiej decyzji jest jak najbardziej skuteczne prawnie :) Oby tak dalej.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane