statystyki

IS w Katowicach o poborze podatku przez płatnika

autor: Ewa Ciechanowska05.10.2015, 09:40; Aktualizacja: 05.10.2015, 09:58

TEZA: Spółka powstała w wyniku przekształcenia nie będzie zobowiązana, jako płatnik, do poboru zryczałtowanego podatku dochodowego od osób fizycznych.

Nr IBPB-2-2/4511-268/15/MW

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA DYREKTORA IZBY SKARBOWEJ

z 9 września 2015 r.

PROBLEM

Spółka kapitałowa z siedzibą w Polsce jest podatnikiem podatku dochodowego. W poprzednich latach osiągała zysk, który zawsze dzielony był zgodnie z zasadami określonymi w ustawie z 15 września 2000 r. – Kodeks spółek handlowych (t.j. Dz.U. z 2013 r. poz. 1030 ze zm.). Najczęściej zgromadzenie wspólników podejmowało uchwałę, w której przeznaczało zysk do podziału między wspólników jako dywidendę bądź decydowało o podziale zysku w ten sposób, że był on przelewany na kapitał zapasowy (lub inny fundusz). Prawdopodobnie spółka zostanie przekształcona w spółkę osobową, np. komandytową lub komandytowo-akcyjną. W momencie przekształcenia na kapitale zapasowym (lub innym funduszu) znajdowałyby się zatem ww. środki (chodzi tu wyłącznie o zysk osiągnięty przed 1 stycznia 2009 r.).


Pozostało jeszcze 79% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane