statystyki

IS w Katowicach o poborze podatku przez płatnika

autor: Ewa Ciechanowska05.10.2015, 09:40; Aktualizacja: 05.10.2015, 09:58

TEZA: Spółka powstała w wyniku przekształcenia nie będzie zobowiązana, jako płatnik, do poboru zryczałtowanego podatku dochodowego od osób fizycznych.

Nr IBPB-2-2/4511-268/15/MW

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA DYREKTORA IZBY SKARBOWEJ

z 9 września 2015 r.

PROBLEM

Spółka kapitałowa z siedzibą w Polsce jest podatnikiem podatku dochodowego. W poprzednich latach osiągała zysk, który zawsze dzielony był zgodnie z zasadami określonymi w ustawie z 15 września 2000 r. – Kodeks spółek handlowych (t.j. Dz.U. z 2013 r. poz. 1030 ze zm.). Najczęściej zgromadzenie wspólników podejmowało uchwałę, w której przeznaczało zysk do podziału między wspólników jako dywidendę bądź decydowało o podziale zysku w ten sposób, że był on przelewany na kapitał zapasowy (lub inny fundusz). Prawdopodobnie spółka zostanie przekształcona w spółkę osobową, np. komandytową lub komandytowo-akcyjną. W momencie przekształcenia na kapitale zapasowym (lub innym funduszu) znajdowałyby się zatem ww. środki (chodzi tu wyłącznie o zysk osiągnięty przed 1 stycznia 2009 r.).


Pozostało 79% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane