statystyki

Licytacje publiczne trafią do internetu

autor: Agnieszka Pokojska25.09.2015, 07:16; Aktualizacja: 25.09.2015, 08:18
Proponowane przepisy wykonawcze określają zasady organizowania i uczestniczenia w nowej formie licytacji publicznej, tj. licytacji elektronicznej.

Proponowane przepisy wykonawcze określają zasady organizowania i uczestniczenia w nowej formie licytacji publicznej, tj. licytacji elektronicznej.źródło: ShutterStock

Każdy będzie mógł założyć konto w systemie teleinformatycznym i za jego pośrednictwem kupować rzeczy zajęte i sprzedawane przez organy podatkowe – wynika z opublikowanego projektu rozporządzenia.

Proponowane przepisy wykonawcze określają zasady organizowania i uczestniczenia w nowej formie licytacji publicznej, tj. licytacji elektronicznej. Będzie ona mogła być przeprowadzana od 1 stycznia 2016 r., kiedy wejdzie w życie art. 107e ustawy o egzekucji w administracji (t.j. Dz.U. z 2014 r. poz. 1617 ze zm.). System teleinformatyczny, który umożliwi licytację elektroniczną, będzie mógł być prowadzony zarówno przez jednostkę podległą lub nadzorowaną przez ministra finansów, jak i podmiot zewnętrzny. Jeśli wykorzystana zostanie pierwsza opcja, uczestnik licytacji będzie musiał dysponować podpisem elektronicznym lub posługiwać się zaufanym profilem ePUAP. Będzie to niezbędne, aby uwierzytelnić konto użytkownika.

Zgodnie z projektem rozporządzenia informacja o licytacji będzie musiała się pojawić w systemie co najmniej na 7 dni przed jej rozpoczęciem. ©?


Pozostało 17% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane