statystyki

Licytacje publiczne trafią do internetu

autor: Agnieszka Pokojska25.09.2015, 07:16; Aktualizacja: 25.09.2015, 08:18
Proponowane przepisy wykonawcze określają zasady organizowania i uczestniczenia w nowej formie licytacji publicznej, tj. licytacji elektronicznej.

Proponowane przepisy wykonawcze określają zasady organizowania i uczestniczenia w nowej formie licytacji publicznej, tj. licytacji elektronicznej.źródło: ShutterStock

Każdy będzie mógł założyć konto w systemie teleinformatycznym i za jego pośrednictwem kupować rzeczy zajęte i sprzedawane przez organy podatkowe – wynika z opublikowanego projektu rozporządzenia.

Proponowane przepisy wykonawcze określają zasady organizowania i uczestniczenia w nowej formie licytacji publicznej, tj. licytacji elektronicznej. Będzie ona mogła być przeprowadzana od 1 stycznia 2016 r., kiedy wejdzie w życie art. 107e ustawy o egzekucji w administracji (t.j. Dz.U. z 2014 r. poz. 1617 ze zm.). System teleinformatyczny, który umożliwi licytację elektroniczną, będzie mógł być prowadzony zarówno przez jednostkę podległą lub nadzorowaną przez ministra finansów, jak i podmiot zewnętrzny. Jeśli wykorzystana zostanie pierwsza opcja, uczestnik licytacji będzie musiał dysponować podpisem elektronicznym lub posługiwać się zaufanym profilem ePUAP. Będzie to niezbędne, aby uwierzytelnić konto użytkownika.

Zgodnie z projektem rozporządzenia informacja o licytacji będzie musiała się pojawić w systemie co najmniej na 7 dni przed jej rozpoczęciem. ©?


Pozostało jeszcze 17% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane