statystyki

Nie trzeba być prawnikiem, by zostać doradcą podatkowym

autor: Łukasz Zalewski08.09.2015, 07:26; Aktualizacja: 08.09.2015, 08:03
Firma, doradca, finanse

Doradcą może zostać osoba, która mówiąc ogólnie, nie popadła w konflikt z prawemźródło: ShutterStock

Pani Joanna kończy studia ekonomiczne. Od dawna interesuje się rozliczeniami podatkowymi. Nie wyklucza, że w przyszłości otworzy własną kancelarię doradztwa podatkowego. Jako alternatywę rozważa pracę w jednej z dużych firm doradczych. W związku z tymi planami chce zdobyć uprawnienia doradcy podatkowego. – Jakie wymogi muszę spełnić, aby osiągnąć mój cel – zastanawia się kobieta

Pani Joanna musi spełnić wymagania wynikające z art. 6 ustawy o doradztwie podatkowym, zdać egzamin pisemny a następnie ustny oraz odbyć praktykę. Jeśli tak sie stanie, zostanie wpisana na listę doradców podatkowych i będzie mogła założyć własną kancelarię.


Pozostało 88% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Atto(2015-09-08 13:45) Zgłoś naruszenie 01

    Zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z 2003 roku usługi prawne nie są monopolem dla korporacji prawnych i tak samo z usługami doradztwa podatkowego, gdzie przecież były przepisy przejściowe i wpisywali się na listy właściciele biur rachunkowych prowadzących działalność rachunkową.
    Również niekonstytucyjne są przepisy karne za otwieranie wolnorynkowych kancelarii doradczych i niewykluczone, że może powstać zawód radcy podatkowego, który przecież nie jest zastrzeżone dla doradców podatkowych :)

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane