statystyki

Nie trzeba być prawnikiem, by zostać doradcą podatkowym

autor: Łukasz Zalewski08.09.2015, 07:26; Aktualizacja: 08.09.2015, 08:03
Firma, doradca, finanse

Doradcą może zostać osoba, która mówiąc ogólnie, nie popadła w konflikt z prawemźródło: ShutterStock

Pani Joanna kończy studia ekonomiczne. Od dawna interesuje się rozliczeniami podatkowymi. Nie wyklucza, że w przyszłości otworzy własną kancelarię doradztwa podatkowego. Jako alternatywę rozważa pracę w jednej z dużych firm doradczych. W związku z tymi planami chce zdobyć uprawnienia doradcy podatkowego. – Jakie wymogi muszę spełnić, aby osiągnąć mój cel – zastanawia się kobieta

Pani Joanna musi spełnić wymagania wynikające z art. 6 ustawy o doradztwie podatkowym, zdać egzamin pisemny a następnie ustny oraz odbyć praktykę. Jeśli tak sie stanie, zostanie wpisana na listę doradców podatkowych i będzie mogła założyć własną kancelarię.


Pozostało jeszcze 88% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Atto(2015-09-08 13:45) Zgłoś naruszenie 01

    Zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z 2003 roku usługi prawne nie są monopolem dla korporacji prawnych i tak samo z usługami doradztwa podatkowego, gdzie przecież były przepisy przejściowe i wpisywali się na listy właściciele biur rachunkowych prowadzących działalność rachunkową.
    Również niekonstytucyjne są przepisy karne za otwieranie wolnorynkowych kancelarii doradczych i niewykluczone, że może powstać zawód radcy podatkowego, który przecież nie jest zastrzeżone dla doradców podatkowych :)

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane