Podatek katastralny za podniesienie kwoty wolnej? Nie tak łatwo

autor: Marek Lussa, Mateusz Walewski27.07.2015, 07:40; Aktualizacja: 22.10.2015, 10:32
Co kataster zmienia we wpływach podakowych

Co kataster zmienia we wpływach podakowychźródło: Dziennik Gazeta Prawna

W okresie przedwyborczym częściej niż zwykle w debacie publicznej pojawiają się tematy takie jak stan finansów publicznych i dochody ludności. Hasłem szczególnie popularnym w ostatnim czasie stało się podwyższenie kwoty wolnej do podatku. Bywa ono wymieniane z podatkiem katastralnym, którego wprowadzenie miałoby zrównoważyć skutki tej operacji.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • rumburak(2015-07-27 16:39) Zgłoś naruszenie 00

    a kysz dusze nieczyste, mało macie wprowadzonych podatków. Ile można doić nas lat.

    Odpowiedz
  • mec.(2015-07-27 17:44) Zgłoś naruszenie 10

    Nie rozumiem gazety prawnej. Jaki macie interes we wprowadzeniu podatku katastralnego. Regularnie publikujecie materiały na ten temat rozmiękczając środowisko. Napewno tym interesem nie jest sprawiedliwość społeczna. Czemu nie piszecie, że w Europie dyskutuje się nad wycofaniem się z podatku katastralnego z uwagi na koszty jego utrzymania. To do państwa będzie należało wykonanie operatów szacunkowych i ich aktualizacja. Poza tym bazy danych, armia osób do ich obsługi. Wpływy z katastralnego nie wystarczą bo skala niepłacących będzie bardzo duża. Gratulacje!

    Odpowiedz
  • qwerty(2015-07-27 18:26) Zgłoś naruszenie 10

    Beneficjentami będą pasożyci społeczni. Mieszkania socjalne bez katastralnego, zarobki i zasiłki bez PIT. Dobrze będzie się żyło na koszt innych.

    Odpowiedz
  • emigrant zarobkowy(2015-07-27 21:34) Zgłoś naruszenie 00

    Polacy, gdy Wam już wprowadzą podatek katastralny ograniczycie się do hejtów w sieci i kilku memów.
    Nic z tym nie zrobicie. Wasi ojcowie i dziadkowie mieli większe kohones, to dlatego.

    Odpowiedz
  • właściciel(2015-07-27 21:35) Zgłoś naruszenie 01

    Podatek katastralny to dobre rozwiązanie. Rozpiętość wartości nieruchomości jest niesamowita, a opłaty z podatku od gruntu (nieruchomości) symboliczne. Czas na regulację. Coś za coś.

    Odpowiedz
  • Frayer(2015-07-27 22:55) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo się cieszę z możliwości wprowadzenia podatku kastralnego! Przez ostatnie kilkanaście lat, wespół z innymi członkami tutejszej wspólnoty mieszkaniowej, intensywnie inwestowałem w podniesienie jakości życia w budynku przejętym od administracji gminnej (zmiana instalacji wszelkiego rodzaju, hydroizolacje, termoizolacje, zmiana fasady, wymiana przyłączy wodnych itp.) Teraz ta sama administracja lokalna wyceni mój budynek i obciąży mnie podatkiem katastralnym "w uznaniu zasług" za podniesienie jego aktualnej wartości użytkowej?! Takie numery tylko w Polsce - no bo i skąd brać środki do budżetu, kiedy wszystko sprzedane!

    Odpowiedz
  • Adam(2015-07-28 06:35) Zgłoś naruszenie 00

    To sposób na przejęcie drogich nieruchomości w centrach za grosze...
    Spieszcie się, bo w to pokolenie wymrze a wprowadza się hipsterzhipsterzy
    Tak
    Katastrofy świetny pomysł
    Ludzie,Ludzie...litosci

    Odpowiedz
  • zniesmaczeni(2015-07-28 09:43) Zgłoś naruszenie 00

    Krogulce precz od mieszkań, działek i domów Polaków ! Chcecie znów hasła " wasze ulice, nasze kamienice" ?!

    Odpowiedz