statystyki

Szkolenia dla radnych bez PIT

autor: Agnieszka Pokojska10.07.2015, 07:31; Aktualizacja: 10.07.2015, 08:31
Tego samego zdania była także gmina, która wystąpiła o interpretację. Chciała jednak oficjalnego potwierdzenia swojego stanowiska.

Tego samego zdania była także gmina, która wystąpiła o interpretację. Chciała jednak oficjalnego potwierdzenia swojego stanowiska.źródło: ShutterStock

Opłacenie przez gminę udziału w seminariach i konferencjach nie jest przychodem dla radnych – potwierdził dyrektor łódzkiej izby.

Tego samego zdania była także gmina, która wystąpiła o interpretację. Chciała jednak oficjalnego potwierdzenia swojego stanowiska. Z art. 13 pkt 5 ustawy o PIT wynika bowiem, że przychody osób wykonujących czynności związane z pełnieniem obowiązków społecznych lub obywatelskich, czyli również radnych, podlegają opodatkowaniu jako przychody z działalności wykonywanej osobiście.

Gmina podkreślała jednak, że udział radnych w szkoleniach, konferencjach i seminariach jest związany z realizacją zadań własnych samorządu i obowiązków radnego. Ma też na celu pogłębienie wiedzy merytorycznej i służy lepszemu wypełnianiu obowiązków.


Pozostało jeszcze 41% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane