statystyki

Powiat rozliczy VAT po wydaniu dokumentów geodezyjnych

autor: Mariusz Szulc01.07.2015, 08:23; Aktualizacja: 01.07.2015, 09:50

Opłaty, które samorządowcy otrzymują za przygotowanie kopii niektórych urzędowych danych, są obłożone podatkiem od towarów i usług według stawki 23 proc. Tak wynika z interpretacji ministra finansów.

Opłaty, które samorządowcy otrzymują za wydanie niektórych urzędowych dokumentów, podlegają opodatkowaniu daniną od towarów i usług według stawki 23 proc. Tak wynika z interpretacji ministra finansów.

Uchylony został w ten sposób wcześniejszy dokument dyrektora łódzkiej izby skarbowej, w którym uznał on, że żadna z opłat za wydanie dokumentów nie musi być powiększana o odpowiednią kwotę podatku od towarów i usług.

Pytanie zadał powiat zarejestrowany jako podatnik VAT. Wykonywał zadania własne i zlecone z zakresu administracji publicznej na podstawie art. 4 ustawy o samorządzie powiatowym z 5 czerwca 1998 r. (t.j. Dz.U. z 2013 r. poz. 595 ze zm.). Dla celów VAT zarejestrowane było starostwo powiatowe.


Pozostało jeszcze 82% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane