statystyki

Lider konsorcjum rozlicza tylko swoją dostawę

autor: Katarzyna Rosik10.06.2015, 07:16; Aktualizacja: 10.06.2015, 07:55
Spółka będąca liderem uważała, że prawidłowo księguje fakturę zbiorczą

Spółka będąca liderem uważała, że prawidłowo księguje fakturę zbiorcząźródło: ShutterStock

Podmiot pośredniczący między członkami konsorcjum a organizatorem przetargu może uwzględniać w przychodach i obrotach jedynie swoją część przedmiotu zamówienia – orzekł WSA w Warszawie.

Chodziło o spółkę, która wraz z innymi podmiotami założyła konsorcjum w celu wyprodukowania i dostarczenia samochodu specjalistycznego dla jednego z ministerstw Azerbejdżanu. Umowa konsorcjum precyzyjnie określała podział obowiązków – każda spółka była zobowiązana wykonać określoną część samochodu w zamian za stosowne wynagrodzenie. Ponadto przewidywała, że każdy jej członek pozostaje właścicielem wyprodukowanej części aż do chwili odbioru samochodu przez zamawiającego. Sposób rozliczeń zakładał, że każdy członek konsorcjum wystawi fakturę na swoją część przedmiotu zamówienia, adresowaną bezpośrednio na zamawiającego i prześle ją do lidera, a ten, na podstawie zebranych faktur cząstkowych, wystawi fakturę zbiorczą i wyśle ją do zamawiającego. Każdy z konsorcjantów miał też udzielać we własnym zakresie gwarancji na swoją część przedmiotu umowy.


Pozostało 68% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane