statystyki

CIMA to nie tylko rachunkowość

autor: Łukasz Zalewski11.05.2015, 07:47; Aktualizacja: 11.05.2015, 11:23
Katarzyna Kubiaczyk konsultant w Deloitte

Katarzyna Kubiaczyk konsultant w Deloitteźródło: Dziennik Gazeta Prawna

CIMA daje wiedzę, którą trudno zdobyć gdziekolwiek indziej. Poleciłabym tę kwalifikację każdemu, kto chce się rozwijać w tematyce finansowej. O egzaminie opowiada Katarzyna Kubiaczyk, konsultant w Deloitte.

Egzamin dotyczył projektowania i zarządzania strategią finansową firmy. Wcielamy się w nim w rolę dyrektora finansowego, który planuje i zarządza długoterminowymi działaniami związanymi z finansowaniem przedsiębiorstwa, jego działalnością inwestycyjną oraz kształtowaniem polityki dywidend. Mam już za sobą 14 egzaminów, do ukończenia kwalifikacji pozostał mi jeszcze jeden – podsumowujący wiedzę i umiejętności nabyte w trakcie całej nauki, a także ocena doświadczenia zawodowego.

Moja praca w dużej mierze polega na współpracy z pracownikami działów finansowych, wymaga zrozumienia ich potrzeb i oczekiwań. CIMA wydała mi się idealnym sposobem na wejście w świat finansów, zrozumienie wyzwań, przed którymi stają i klienci. Z czasem okazało się, że CIMA to nie tylko księgowość i rachunkowość. Kwalifikacja ta oferuje dużo szerszy zakres wiedzy, rozwija horyzonty, pozwala na zrozumienie procesów biznesowych w różnych działach przedsiębiorstw, a także daje perspektywę, dzięki której zdobytą wiedzę można wykorzystać w wielu branżach.Uzyskanie kwalifikacji wymaga ciężkiej pracy i poświęcenia dużej ilości czasu. Myślę jednak, że warto zainwestować ten czas, bo CIMA daje wiedzę, którą trudno zdobyć gdziekolwiek indziej. Poleciłabym tę kwalifikację każdemu, kto chce się rozwijać w tematyce finansowej.

Na co dzień jestem konsultantem w firmie Deloitte, zajmuję się dostarczaniem systemów informatycznych na potrzeby działów finansowych. W mojej pracy najważniejsze jest właściwe zrozumienie oczekiwań klienta, środowiska, w którym funkcjonuje, oraz zależności wewnątrz organizacji. Dobrze przeprowadzona analiza pozwala na zaprojektowanie rozwiązania jak najlepiej spełniającego stawiane przed nim wymagania. CIMA pozwala mi znaleźć wspólny język z moimi klientami i spojrzeć na ich potrzeby z szerszej perspektywy. ©?


Pozostało jeszcze 34% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane