statystyki

Malinowski: Zamiast festiwalu samozachwytu przydałaby się jedna, konkretna zmiana w ordynacji podatkowej

autor: Paweł Lubocki20.04.2015, 07:17; Aktualizacja: 20.04.2015, 09:29
Pieniądze

W ramach akcji „Wyrwij fiskusowi bat!” – do której przyłączają się wciąż nowe organizacje – będziemy walczyć o to, by zasada rozstrzygania wątpliwości na korzyść podatnika została uchwalona jeszcze w tej kadencji Sejmu.źródło: ShutterStock

- Bez problemu jeszcze w tej kadencji Sejmu można wprowadzić do ustawy zasadę rozstrzygania wątpliwości na korzyść podatnika. Nie ma na co czekać. Nie takie regulacje parlamentarzyści uchwalali w 48 godzin - mówi Andrzej Malinowski.

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Ministerstwo Finansów ciężko pracuje nad nową ordynacją podatkową, ale wam – pracodawcom – podobno się to nie podoba. I chcecie odpowiednich zmian już.


Pozostało 81% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • realista(2015-04-21 07:56) Zgłoś naruszenie 00

  Zmiana to powinna odnosić się do przepisów prawa materialnego (np. ustawa o VAT itp.). Ordynacja jest za to zbyt ogólna i zbyt łagodna dla krętaczy. Uczciwy podatnik ma problem np. ze stawką VAT (zwolniona czy 23% - czyli jak się pomylisz, to niemal bankrutujesz), ale krętacz tylko korzysta z uprawnień proceduralnych, które wcale nie są małe. 90% spraw podatkowych w VAT dotyczy nie firm rzeczywiście prowadzących działalność tylko firm utworzonych wyłącznie po to żeby wyłudzić podatek.

  Odpowiedz
 • f(2015-04-21 08:21) Zgłoś naruszenie 00

  Całym tym prawem podatkowym można sobie podetrzeć, bo nic konkretnego z niego nie wynika poza utrudnianiem codziennego marnego i krótkiego życia i goleniem człowieka, podobnie większosć innego prawa i sfer życia, które ‘ludzie ludziom zgotowali i gotują, zamiast „w”, stale nie ma pieniędzy gdzie powinny i jakie powinny być, żadnej pomocy realnej dla większosci dzieci, lista jest dłuższa niż kłamstwa decydentów ! w tym kraju są jakieś przestępcze dysproporcje majątkowe, przybywa wystawnych majątków niektórych a większośc na opłaty nawet nie ma, wszystko rozkradane, robią to co należy do wprowadzonyhc przez nich samych sobie obowiązków i krocie sobie płacą, podczas , gdy innym marne pieniądze, kto tu rządzi to widać gołym okiem, jedyne co potrafią to gnoić, obrażać, niszczyć, defraudować itp. wszystko wokół i własnych większość obywateli, np. po zmianach w „deweloperce” dalej deweloper robi w „h” bogaczy i ciułaczy, inni pląca gdzie indziej , nie waidomo na co, jak im każą, wyliczenie emerytur przysyłają że na ½ opłat przez nich ustalonych ledwie starczy , na filary płacić ale z czego i po co , związkowcy też niektórzy ostatnio w Warszawie, ze emerytury dla tych co chyba w wieku 18 lat zaczęli pracować wcześniejsze, jak milionów różnie uprzywilejowanych wczesnych albo PÓŹNYCH emerytów, bo chcieli i mieli gdzie chyba za ich „ukochanej” i rządzącej różnej maści „ubecji” komuny, a reszta co do śmierci albo „z”, wynika, ze cały prawie ten parlament, Komorowskiego ich popleczników na szafot zanim będzie za późno., to coraz czesze głosy opinii publicznej, nie można tego tolerować , zanim będzie za późno, Polacy po Włoszech najwięcej katolików podają i mafjozów zarazem, nie podają ale tak jest chyba!

  Odpowiedz
 • Bert(2015-04-20 11:13) Zgłoś naruszenie 00

  Dramat to jest, owszem - ale w dochodach podatkowych budżetu państwa.
  Ciekawe, że akurat przedsiębiorcy, tj. grupa, której obciążenie podatkowe jest śmiesznie małe, a suma wszystkich wnoszonych przez tę grupę podatków nie przekracza 10% ogółu wpływów podatkowych do budżetu państwa ma akurat najwięcej do powiedzenia w tej sprawie.. Przypadek...

  Odpowiedz
 • przykład(2015-04-20 11:21) Zgłoś naruszenie 00

  Świadek w sprawie w której wyłudzono 5 mln VAT za niestawiennictwo może być co najwyżej ukarany karą 2.800. Nikt go nie przymusi do zeznawania. I co, w związku z tym ma być zasada tłumaczenia wątpliwości na korzyść podatnika, który wyłudził 5 mln VAT?

  Odpowiedz
 • jak(2015-04-20 17:45) Zgłoś naruszenie 00

  Tak zmiana by się przydała i to już, ale kto to ma zrobić, a poza tym jak tu skrzywdzić kolesiów.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane