Zwrot 75-proc. podatku bez odsetek

autor: Patrycja Dudek26.03.2015, 07:54; Aktualizacja: 26.03.2015, 09:42
Sąd orzekł, że ordynacja podatkowa nie przewiduje oprocentowania nadpłaty, jeśli została zwrócona w ciągu 30 dni od daty wydania decyzji określającej jej wysokość.

Sąd orzekł, że ordynacja podatkowa nie przewiduje oprocentowania nadpłaty, jeśli została zwrócona w ciągu 30 dni od daty wydania decyzji określającej jej wysokość.źródło: ShutterStock

Kto zapłacił daninę na podstawie niekonstytucyjnego przepisu obowiązującego w latach 1998–2006, nie ma prawa do oprocentowania. Tak wynika z wczorajszego wyroku NSA

Sąd orzekł, że ordynacja podatkowa nie przewiduje oprocentowania nadpłaty, jeśli została zwrócona w ciągu 30 dni od daty wydania decyzji określającej jej wysokość.


Pozostało 93% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • wiatr(2015-03-28 09:28) Zgłoś naruszenie 00

  W kilku miastach oddali z oprocentowaniem m.in. w Warszawie i Szczecinie.

  Odpowiedz
 • jarek(2015-03-27 09:36) Zgłoś naruszenie 00

  A co na to Pan Tomasz Rolewicz z EY i Dariusz Malinowski z KPMG.W artykule "Fiskus znalazł sposób na tanie kredytowanie budżetu" pisali,że odsetki się należą.

  Odpowiedz
 • Anna(2015-03-26 12:37) Zgłoś naruszenie 00

  Chociaż Polska i należy do UE, to w niczym nie przypomina większości krajów, którzy też należą do Unii.
  W odróżnieniu od wielu rozwiniętych krajów UE (Niemcy, Czechy, Francja) w Polsce panuje bałagan i zacofanie w każdej dziedzinie - w oświacie, służbie zdrowia... i tak dalej. Prawo w tym kraju, mało że zacofane, nie pasujące do europejskich realiów, to skonstruowane w taki sposób ażeby obywatel czuł się zaszczuty, zastraszony, miał świadomość własnej nikczemności nawet w porównaniu z kiepsko wykształconym urzędnikiem z byle urzędu.
  Dlatego aż tylu ludzi w różnym wieku opuszcza kraj, twierdząc że nie da się w Polsce ani pracować, bo pracy nie ma i płace przeważnie żadne, ani prowadzić własny interes, bo nie ma do tego warunków. Czech już dziś zasługują na miano rozwiniętego kraju EU, Polska niestety NIE i sądząc po jakości jak moralnej tak i profesjonalnej poszczególnych rządów - jeszcze długo nie, a może i nigdy.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane