statystyki

Nadpłata wykazana w Rb-27S nie podlega wpłacie

autor: Krystyna Gąsiorek23.03.2015, 09:03; Aktualizacja: 23.03.2015, 09:15

Sporządzając sprawozdanie Rb-27S, na podstawie jakich danych gmina powinna była wykazać kwoty w zakresie udziałów w podatku dochodowym od osób fizycznych? Czy kwota w kolumnie „Należności” powinna być taka sama jak w kolumnie „Dochody wykonane”?

Jednostki samorządu terytorialnego sporządzają sprawozdanie Rb-27S z wykonania planu dochodów budżetowych jednostki samorządu terytorialnego. Powinny to robić na podstawie rozporządzenia ministra finansów z 16 stycznia 2014 r. w sprawie sprawozdawczości budżetowej. Instrukcja sporządzania sprawozdań została określona w załączniku nr 39 do tego rozporządzenia. Zgodnie z par. 3 ust. 3 pkt 6 tej instrukcji w sprawozdaniu rocznym w kolumnach „Należności”, „Dochody wykonane”, „zaległości netto” i „nadpłaty” kwoty udziałów jednostek samorządu terytorialnego we wpływach z podatku dochodowego od osób fizycznych powinny być zgodne z kwotami wykazanymi przez Ministerstwo Finansów (departament przekazujący udziały jednostek samorządu terytorialnego we wpływach z podatku dochodowego od osób fizycznych).

Informacja taka jest zamieszczana do 15 lutego roku następującego po roku budżetowym na stronie internetowej Ministerstwa Finansów mf.gov.pl w zakładce Działalność –> Finanse publiczne –> Budżet państwa –> Informacje budżetowe.


Pozostało 37% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane