statystyki

Nadpłata wykazana w Rb-27S nie podlega wpłacie

autor: Krystyna Gąsiorek23.03.2015, 09:03; Aktualizacja: 23.03.2015, 09:15

Sporządzając sprawozdanie Rb-27S, na podstawie jakich danych gmina powinna była wykazać kwoty w zakresie udziałów w podatku dochodowym od osób fizycznych? Czy kwota w kolumnie „Należności” powinna być taka sama jak w kolumnie „Dochody wykonane”?

Jednostki samorządu terytorialnego sporządzają sprawozdanie Rb-27S z wykonania planu dochodów budżetowych jednostki samorządu terytorialnego. Powinny to robić na podstawie rozporządzenia ministra finansów z 16 stycznia 2014 r. w sprawie sprawozdawczości budżetowej. Instrukcja sporządzania sprawozdań została określona w załączniku nr 39 do tego rozporządzenia. Zgodnie z par. 3 ust. 3 pkt 6 tej instrukcji w sprawozdaniu rocznym w kolumnach „Należności”, „Dochody wykonane”, „zaległości netto” i „nadpłaty” kwoty udziałów jednostek samorządu terytorialnego we wpływach z podatku dochodowego od osób fizycznych powinny być zgodne z kwotami wykazanymi przez Ministerstwo Finansów (departament przekazujący udziały jednostek samorządu terytorialnego we wpływach z podatku dochodowego od osób fizycznych).

Informacja taka jest zamieszczana do 15 lutego roku następującego po roku budżetowym na stronie internetowej Ministerstwa Finansów mf.gov.pl w zakładce Działalność –> Finanse publiczne –> Budżet państwa –> Informacje budżetowe.


Pozostało jeszcze 37% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane