statystyki

Transmisja sportowa to nie utwór

autor: Lidia Jarmołowicz09.03.2015, 07:36; Aktualizacja: 09.03.2015, 09:07

Wynagrodzenie za prawa do pokazywania wydarzeń sportowych nie jest objęte w Polsce podatkiem u źródła – orzekł WSA w Warszawie.

Wyrok dotyczy spółki świadczącej usługi udostępniania płatnej telewizji. Nabywała ona od kontrahentów z siedzibą w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Austrii, Hiszpanii, Szwajcarii i na Węgrzech, prawa do transmisji i retransmisji wydarzeń sportowych. Spółka uważała, że nie podlegają one ochronie z tytułu praw autorskich. W związku z tym dokonywane przez nią płatności nie są rodzajem należności licencyjnych, tylko zyskami przedsiębiorstwa w rozumieniu umów o unikaniu podwójnego opodatkowania. W efekcie spółka nie musi potrącać od nich podatku u źródła.

Dyrektor IS w Warszawie przyznał spółce rację tylko w odniesieniu do kontrahentów z Austrii i Szwajcarii (nr IPPB5/423-764/13-4/AJ). Stwierdził natomiast, że definicja należności licencyjnych zawarta w umowach z pozostałymi czterema krajami obejmuje także prawa do taśm, czyli do transmitowania w radiu i telewizji, niezależnie od tego, czy ich przedmiotem są utwory.


Pozostało jeszcze 64% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane