statystyki

Precedensowy wyrok: Budżet zarabia na transmisji meczów i koncertów za granicę

autor: Patrycja Dudek26.07.2018, 07:25; Aktualizacja: 26.07.2018, 14:53
Spór w tej sprawie toczyła spółka mediowa ITI Neovision będąca operatorem platformy satelitarnej nc+.

Spór w tej sprawie toczyła spółka mediowa ITI Neovision będąca operatorem platformy satelitarnej nc+.źródło: ShutterStock

Wynagrodzenie wypłacone za granicę za prawo do transmisji na żywo jest opodatkowane w Polsce – orzekł wczoraj Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie.

Zdaniem sądu transmisja na żywo jest wideogramem, mimo że dzięki technice satelitarnej nie jest konieczne utrwalenie wydarzenia. Sąd uznał jednak, że interpretacja przepisów musi iść z duchem czasu i że nowe techniki nadawania nie oznaczają, że podatek przestał być należny.

Uzasadniając wczorajszy wyrok, sędzia Honorata Łopianowska podkreśliła, że nie chodzi tylko o wydarzenia sportowe, lecz także koncerty i wszystkie inne imprezy relacjonowane w czasie rzeczywistym.

Podatek u źródła

Spór w tej sprawie toczyła spółka mediowa ITI Neovision będąca operatorem platformy satelitarnej nc+.

Chodziło o interpretację art. 21 ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT. Przepis ten mówi, że dochody zagranicznych podmiotów (które nie mają w Polsce siedziby lub zarządu) są opodatkowane w Polsce, jeśli są m.in. dochodami z praw autorskich lub pokrewnych.


Pozostało jeszcze 62% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane