W PIT za 2014 r. wydatki na internet odliczą jedynie ci, którzy wcześniej w ogóle tego nie robili albo po raz pierwszy odjęli je w rozliczeniu za 2013 r.
To skutek obostrzenia, które zostało wprowadzone w 2013 r. Zgodnie z art. 26 ust. 6h ustawy o PIT ulga internetowa przysługuje podatnikowi w kolejno po sobie następujących dwóch latach podatkowych, pod warunkiem że w okresie je poprzedzającym nie korzystał z tego odliczenia.
Chodzi zarówno o wydatki na internet stacjonarny, jak i mobilny, np. używany w telefonie komórkowym. Potrzebny jest dokument, który je potwierdzi (faktura).
Odliczyć można nie więcej niż 760 zł. Jeśli w 2014 r. koszt internetu był wyższy, to i tak nie uda się odliczyć więcej, niż wynosi limit. Pozostała nieodliczona kwota przepada.
Zeznanie roczne wraz z załącznikiem PIT-O, w którym wykazuje się ulgę, można przesłać również drogą elektroniczną, wypełniając formularz interaktywny lub korzystając z bezpłatnej aplikacji e-Deklaracje Desktop (do ściągnięcia ze strony www.e-deklaracje.gov.pl). Ważne, by to zrobić nie później niż do 30 kwietnia br.