statystyki

Centralny Rejestr Danych Podatkowych: Sprawę załatwisz w dowolnym urzędzie, nie tylko właściwym miejscowo

autor: Agnieszka Pokojska28.11.2014, 08:05; Aktualizacja: 28.11.2014, 09:28
Janusz Janowski, dyrektor departamentu administracji podatkowej w Ministerstwie Finansów

Janusz Janowski, dyrektor departamentu administracji podatkowej w Ministerstwie Finansówźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Każdy będzie mógł załatwić sprawę w dowolnym urzędzie, a nie tak jak dziś tylko we właściwym miejscowo - mówi w wywiadzie dla DGP Janusz Janowski, dyrektor departamentu administracji podatkowej w Ministerstwie Finansów.

Z opublikowanego projektu ustawy o administracji podatkowej wynika, że zostanie stworzony Centralny Rejestr Danych Podatkowych. Jakie dane się tam pojawią?

W rejestrze przechowywane będą przede wszystkim informacje dotyczące podatników, które dziś są dostępne tylko lokalnie, np. we właściwych dla podatnika urzędach skarbowych i izbach skarbowych. Chodzi o informacje gromadzone przez administrację podatkową o zobowiązaniach, ich regulowaniu, dokumentach złożonych przez podatnika i wydanych przez administrację. W rejestrze będą też informacje o prowadzonych postępowaniach podatkowych, egzekucyjnych, karnych skarbowych.

Z projektu wynika, że ustawa ma zobowiązywać organy samorządowe, rządowe i sądy do współdziałania i udostępniania informacji administracji podatkowej. Czy będzie miała dostęp do wszystkich danych?


Pozostało jeszcze 48% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane