statystyki

Zajmujesz się doradztwem? Nie licz na zwolnienia

autor: Mariusz Szulc24.11.2014, 08:00; Aktualizacja: 29.12.2014, 15:38
Firma, doradca, finanse

Przedsiębiorca, który wyświadczył choć jedną usługę doradczą, musi zarejestrować się jako podatnik VAT i płacić podatek od pierwszej zarobionej złotówki.źródło: ShutterStock

Dla fiskusa nie ma znaczenia, czy porada jest zawodowa, podatkowa czy w zakresie wizerunku bądź rozwiązywania życiowych rozterek

To ważne głównie dla małych podatników, którzy chcieliby skorzystać ze zwolnienia ze względu na niewielką skalę swoich obrotów, nieprzekraczającą rocznego limitu sprzedaży (150 tys. zł netto). Jest to niemożliwe, jeśli zajmują się doradzaniem. Przedsiębiorca, który wyświadczył choć jedną taką usługę, musi zarejestrować się jako podatnik VAT i płacić podatek od pierwszej zarobionej złotówki. Wynika to z art. 113 ust. 1 i ust. 13 ustawy o VAT. Wyjątkiem jest jedynie szeroko pojęte doradztwo rolnicze.


Pozostało jeszcze 86% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane