statystyki

Nowe procedury legislacyjne po aferze z rajami podatkowymi

autor: Ewa Ivanova23.10.2014, 07:55; Aktualizacja: 23.10.2014, 07:56

Niezwłoczne wdrożenie systemu usprawniającego komunikację pomiędzy Rządowym Centrum Legislacji (RCL) a ministerstwami na etapie publikacji aktów prawnych i wzmocnienie nadzoru nad procesem ogłaszania ustaw. Takie są rekomendacje kontrolerów w raporcie kancelarii premiera w sprawie publikacji ustawy o rajach podatkowych. Chcą także wyciągnięcia konsekwencji wobec osób odpowiedzialnych za stwierdzone nieprawidłowości.

Na czym polegał błąd RCL? Autorzy raportu dowodzą, że nieprawidłowo ustalił termin ogłoszenia ustawy zmieniającej, a w konsekwencji skierowano akt prawny do procedowania w trybie standardowym, a nie przyspieszonym. Osobami odpowiedzialnymi za nieprawidłowości są osoby zarządzające departamentem dzienników urzędowych i systemów informacyjnych w RCL, czyli jego dyrektor Jarosław Deminet i zastępca Marek Głuch.


Pozostało 61% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • sa(2014-10-23 16:01) Zgłoś naruszenie 00

  Bardzo zdecydowanie i skutecznie Pani Premier wzięła się za sprawy , aby wyczyścić tą pozostawioną zgniliznę , marazm od lat (bajerstwo totalne , zakłamanie, bzdurne hasła rządzących harcerzyków w krótkich spodenkach od gały, ciągłe ich ośmieszanie się ,zarazem naszego kraju ) , gdzie brak było zwykłej ludzkiej przyzwoitości , szacunku dla tych co ciężko pracują i zarabiają na rodzinę i podatki po 2-3 tys.zł/m-c.Nie mówiąc o em. czy rencistach, którym zaoferowano 36zł/m-c podwyżki ( przy em. 1000-1500zł ,a sami systemowo sobie grubą kasę, nawet temu co nosił teczkę przy szefie był klakierem ,miał się przyuczać, po 20--50-100tys.zl.). To w oczach ludu jest draństwem i z tym Pani powinna dalej skutecznie walczyć , aby życie było znośniejsze d la wszystkich ,nie tylko dla wybrańców , którzy oderwali się od realiów dnia codziennego. To na pewno ludzie zauważą i będzie godne szacunku.

  Odpowiedz
 • macgiwer(2014-10-23 17:03) Zgłoś naruszenie 00

  Tylko Dzierżyński zrobiłby porządek z tym motłochem

  Odpowiedz
 • sn(2014-10-23 15:39) Zgłoś naruszenie 00

  w GW art. 22.10.14r o pompowaniu kasy ze SKOKów. !!!
  Pompowana kasa ,wyprowadzane zyski z kraju ( to jest ta ustawa za 3,3 mld zł , której MF,RCL nie wprowadził od 7 lat Rząd), a stamtąd z Luksemburga do rajów podatkowych na oceanach np.Kajmany,Cypr, Wyspy Owcze , Karaiby itp ,gdzie ślad pieniędzy ginął .Przekonali się o tym przykro ludzie z USA -info film TV media (co mieli akcje, obligacje u Mardofa,Grinpana ,Leman Brothers itp.Nawet Fundacja Wizentala wspierająca żydów z Holkaustu NY włożyła i straciła ok.15 miln..Zwykli amerykanie po 1-2 mln , a na ich pisma adwokatów oni nawet nie odpowiadali z tych wysp, bo niby skąd z pod palm ,brak łączności, można tylko tam drynkować ! Takim akcjom w czasie powinny się przyglądać na bieżąco (zawczasu) dobrze nasze służby ochronne (CBA,ABW,CBS, Prokuratura, Sądy ,MF ) bo dotyczy miln. ludzi ,Obywateli RP.Trudno, aby każdy chodził po urzędach i sprawdzał ich dane ze sztabem fachowców i prawników, za to płacimy służbom( tyle ich jest). Sprawa ma niesmaczny pokrój. Mogą pieniądze zginąć , a tu zostaną tylko długi ,straty do pokrycia itp.jak bywało z innymi firmami (Amber Gold) .

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane