statystyki

Żużlowiec odejmie cały VAT od motocykla

autor: Mariusz Szulc26.09.2014, 07:40; Aktualizacja: 26.09.2014, 09:02

Ograniczenia w odliczaniu podatku naliczonego nie dotyczą pojazdów, które nie są przeznaczone do ruchu drogowego, a tylko do rywalizacji sportowej – potwierdził dyrektor bydgoskiej izby.

Chodziło o żużlowca, który w ramach działalności gospodarczej reprezentował swój klub w zawodach, a także wykorzystywał powierzchnię motocykli, kombinezonu i własnego auta do umieszczania na nich reklam innych podmiotów. Od wszystkich tych usług płacił 23-proc. VAT. Klub zobowiązał żużlowca do utrzymywania motocykli w odpowiednim stanie technicznym. Przedsiębiorca kupował części zamienne, opony, oleje, a także ponosił koszty napraw. Spytał izbę skarbową, czy od 1 kwietnia 2014 r. nadal może odejmować cały podatek naliczony, zgodnie z ogólną regułą wynikającą z art. 86 ust. 1 ustawy o VAT, czy ma prawo do odliczania tylko do 50 proc., zgodnie z art. 86a ust. 1 ustawy.


Pozostało 42% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane