statystyki

PIT: od 2015 zmiany w polsko-słowackich rozliczeniach

autor: Mariusz Szulc25.09.2014, 07:30; Aktualizacja: 25.09.2014, 09:24
Na początku 2015 r. w życie wchodzi protokół zmieniający niektóre postanowienia polsko-słowackiej umowy międzynarodowej.

Na początku 2015 r. w życie wchodzi protokół zmieniający niektóre postanowienia polsko-słowackiej umowy międzynarodowej.źródło: ShutterStock

Dywidenda uzyskana przez słowacką spółkę komandytową i przekazana dalej polskiemu wspólnikowi będzie już od przyszłego roku podlegać także polskiemu PIT – przypomniał dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu.

Interpretacja podatkowa dotyczyła polskiego wspólnika słowackiej spółki komandytowej, ponoszącego nieograniczoną odpowiedzialność za jej zobowiązania. Spółka ta jest częścią holdingu i uzyskuje przychody z tytułu dywidend (np. od podmiotów cypryjskich) oraz umorzenia i zbycia akcji bądź udziałów. Płaci ona na Słowacji podatek dochodowy, przy czym w podstawie opodatkowania nie ujmuje części przychodów przypadającej na wspólnika ponoszącego nieograniczoną odpowiedzialność. Ten rozlicza się ze słowackim fiskusem osobno, a przypadające na niego przychody kwalifikuje jako pochodzące z działalności gospodarczej.


Pozostało 74% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane